ROZHOVOR: Dominika Hádlíková: Myslím, že každý sa pre niečo narodil a ja pre TAXIS

Ahoj Dominika. Na začiatok sa čitateľom, ktorí o tebe ešte nepočuli, môžeš predstaviť. 

Volám sa Dominika Hádlíková a tanečnú skupinu TAXIS som založila spolu s mojimi rodičmi ako 13 ročná a v roku 2002 som nastúpila na Základnú umeleckú školu Dr. Janka Blaha v Skalici ,kde pôsobím ako učiteľka tanca doteraz aj s mojou sestrou Sandrou. 

Kedy presne si s tancom ako takým začala? Pamätáš si na ten moment, kedy si si povedala, že budeš učiť tanec ? 

Tanec milujem od malička a keďže u nás v Skalici sa nikto nevenoval modernému tancu a mňa tento štýl vždy veľmi lákal ,rozhodla som sa založiť tanečnú skupinu. A keďže som mala len 13 rokov ,rodičia mi robili dozor na tréningoch.

DSC_0309

Mala si niekedy chvíľu, že si s kariérou učiteľky tanca chcela skončiť? Vieš si predstaviť, že by si sa venovala niečomu inému? 

Tak určite prišli aj také chvíle, ale rýchlo ma to prešlo. Myslím, že každý sa pre niečo narodil a ja pre TAXIS.

Čím je pre teba tento druh umenia výnimočný? 

Výnimočný je pre mňa preto, lebo pri tanci sa odreaguješ a vybiješ energiu, tiež sa na hodinách často smejeme a aj keď je každý iný, tanec je to, čo nás spája a sme veľká TAXISFamily.

Spoznáš na ľuďoch hneď, či majú alebo naopak nemajú talent na tancovanie? Ak áno, ako?

Keďže berieme len malé deti, tak väčšinou sa ukáže časom ako je žiak talentovaný. 

IMG_2707

Do akých krajín sveta už tvoja tanečná skupina TAXIS zavítala?

Dubaj, India, Katar, Srí Lanka, Egypt, Rumunsko, Francúzsko, Čína, Luxembursko, Maďarsko, Nemecko, Rakúsko , Holandsko, Bahrain a Česko. 

Z týchto ,,tanečných ciestˮ máte určite nespočetné množstvo zážitkov. Mohla by si nám aspoň jeden, napríklad ten najvtipnejší, spomenúť?

Z každej krajiny máme veľa zážitkov. Každý z týchto výletov je iný a niečím výnimočný a sme šťastní a ďakujeme za každú novú príležitosť a skúsenosť.

Spomínaš si na moment, kedy si bola na svoje deti (taxisáčky a taxisákov) najviac hrdá? 

Jooooj tak takýchto chvíľ som zažila nespočetne veľaaaa. Naposledy som bola veľmi hrdá, ako pekne všetci zvládli vianočné vystúpenia Popoluška a Kráska a Zviera.

IMG_7510

Trénerka tanca patrí skôr medzi tie fyzicky náročnejšie povolania. Akým spôsobom si človek ako ty, dopraje oddych a relaxuje? 

Tak po pravde ja si užívam relax a odpočinok počas letných prázdnin, dovtedy som v jednom kole. 

Čo by si chcela v tvojej kariére ešte dosiahnuť?

Tak v prvom rade by som chcela poďakovať mojej sestre Sandre Michálkovej, ktorá je tak isto ako ja trénerkou v Taxise a vďaka jej nápadom a pozitívnej nálade a energii sa nám lepšie tvorí a pracuje. Spolu sa dopĺňame a tvoríme nerozlučný tím. A boli by sme radi, keby sme navštívili aj ďalšie kúty sveta, pretože tancovať a cestovať je „top“ kombinácia. 

Share This Article