ROZHOVOR: Duo Jamaha: Hnacím motorom sú naši fanúšikovia

Predstavte nám prosím, ako celé DUO JAMAHA vlastne vzniklo? Je za tým nejaký zaujímavý príbeh? Kto prišiel s nápadom vytvoriť dvojicu?

Názov vznikol pred 25 rokmi. Otec skončil hrávať v 6-členej kapele a spojil sa so svojím kamarátom, ktorý bol tiež klávesák  a začali hrať na rôznych spoločenských akciách, v čom boli už v tej dobe veľmi úspešní.

Po siedmich rokov hrania sa rozišli a otec oslovil mňa, čím sa to celé začalo. Ja som samozrejme mal v úmysle robiť úplne inú hudbu a videl som sa niekde inde, a ani som nečakal, že by k tomuto kroku niekedy prišlo. Bol som absolventom základnej umeleckej školy v hre na klavír. Otec ma presvedčil, lebo mal sľúbené akcie a nechcel to rušiť, tak som s ním absolvoval niekoľko skúšok, v podstate celé leto sme skúšali, hrali, spievali piesne a nacvičovali repertoár.

Prvá naša spoločná akcia bola v Senici a doteraz si ju živo pamätám. Bola to  narodeninová oslava, ľuďom sa to zapáčilo, a čo vám budem hovoriť, začalo sa to páčiť aj mne. Keď sa ľudia skvelo bavia, tancujú a spievajú na vašu produkciu, hneď vás to nabije energiou.

A od tej doby vzniklo nové DUO JAMAHA 🙂 ešte vtedy DUO YAMAHA s,,Y”vo formácii – otec a syn.

Od tej doby sme odohrali veľa akcií, mali sme veľa ukážok na videokazetách a tiež sme si vypracovali webové stránky, ktoré vtedy frčali vo veľkom :-). Samozrejme sme realizovali aj nahrávanie CD, ale na kolene u nás doma :-).

Po asi 12 rokoch účinkovania v DUO JAMAHA nás oslovila televízia TV Šláger , ktorej sa zapáčila naše produkcia, čím sa začal kolotoč – natáčanie videoklipov, rôznych relácií…V televízii TV Šláger sme už 7 rokov a popri tom sme natáčali rôzne projekty aj pre iné zahraničné televízie. 

Ani my sami sme nečakali taký poprask v dobrom slova zmysle. Za to všetko sme veľmi radi, ale zároveň to je veľká zodpovednosť. Zo svojho voľného času veľa obetujeme, stále sme niekde na cestách… Ale zároveň obaja túto prácu milujeme a robíme to zo srdca pre našich divákov a fanúšikov. Sme vďační za to, že môžeme túto prácu robiť a ďakujeme všetkým, ktorý nám k tomu pomohli nielen televízii, ale aj všetkým ľuďom, rodine, priateľom a fanúšikom, ktorí nás podporujú.

Ste populárni na Slovensku, aj v Českej republike. Stáva sa, že Vás ľudia na ulici bežne zastavujú a chcú sa s Vami odfotiť, poprípade poprosia o autogram? 

Áno a stáva sa to pravidelne, či už na Slovensku alebo v Čechách, ľudia  nás zastavujú, dávame foto, autogram, je to úplne bežné,  a samozrejme radi vyhovieme tejto požiadavke 🙂

jamaha1

Koľko ste už vydali CD?

Je ich skutočne už dosť veľa, keď nebudeme počítať výberovky, ktoré boli vydané..  Tak je to nejakých: 14 CD a minimálne 14 DVD a samozrejme aj veľa videoklipov.

Vystupujete vždy len vo dvojici? Nikdy sa nestalo, že jeden napríklad ochorel a koncert musel odspievať len jeden z Vás?

Áno 90% koncertov vystupujeme vo dvojici. Ale sú aj koncerty, na ktoré si pozývame hudobných hostí. Samozrejme sa stávajú aj situácie, že sa jeden z nás po zdravotnej stránke necíti zrovna najlepšie, a v takom prípade sa koncert musí presunúť na iný termín.

Máte aj koncerty, ale spievate aj na zábavách, oslavách a svadbách. Čo je lepšie? A prečo?

Áno, hlavne koncertov máme veľa, sú to  2-hodinové vystúpenia. Vystupujeme aj na oslavách , zábavách, svadbách ale len ako hudobné spestrenie, čiže taký showtime. A čo je lepšie? Nedokážeme povedať čo je lepšie, lebo všade sa ľudia fantasticky bavia, spievajú, takže máme radi všetko, kde je dobrá nálada, super ľudia a publikum.

Ako je to u Vás pri skladaní textu a hudby? Máte to rozdelené alebo všetko robíte spoločne?

Tvorbu máme spoločnú, ale veľmi nám pomáhajú externí autori hudby a textu zo Slovenska a Českej republiky.

Chystáte sa predstaviť nový hokejový klip k Majstrovstvám sveta v hokeji. Čo je hlavným cieľom a hlavnou myšlienkou tohto klipu?

Nakoľko sme fanúšikovia športu, tak hlavným cieľom a myšlienkou je podporiť dobrú vec, podporiť hokej, podporiť našich chlapcov a vytvoriť na hokejovom štadióne správnu hokejovú atmosféru. Takým hnacím motorom sú pre nás fanúšikovia a ľudia, ktorí chcú od nás stále počuť novinky a veľmi nás teší, že sa aj naša skladba hrala na posledných hokejových majstrovstvách v Dánsku. Naša nová hokejová pieseň sa volá: Dáme Góóól !!!

Ako prebiehalo natáčanie klipu?

Natáčanie klipu prebiehalo ako po masle, mali sme okolo seba vynikajúci tím profesionálov a tiež vynikajúci komparz, prostredie a hlavne skvelú náladu.

IMG_7433

Mohli by ste nám priblížiť na čo sa fanúšikovia môžu v klipe tešiť?

Nebudem prezrádzať, treba vidieť.

Ďakujeme Vám veľmi pekne za rozhovor. Na záver odkážte všetkým fanúšikom a čitateľom, kde sa v najbližšej dobe uskutočnia koncerty alebo vystúpenia DUO JAMAHA. Prajeme veľa úspechov!

My ďakujeme a pozdravujeme všetkých čitateľov PROZÁHORÍ.

Čo sa týka najbližších vystúpení na Záhorí, budeme:

1.5.2019 v MALACKÁCH- prvomájové slávnosti v zámockom parku od 13h – 14h

27.7.2019 MALÉ LEVÁRE- autokemp RUDAVA- Stretnúcí Záhorákú  o 21h

21.9.2019 v GAJAROCH- na festivale, kde budeme vystupovať okolo 20h

26.9.2019 SENICA- koncert okolo 18h, kde bude vystúpenie aj iných hudobných hostí.

Všetky koncerty ako aj bližšie info nájdete na webových stránkachwww.duojamaha.sk

Ďakujeme za priazeň a tešíme sa na Vás všetkých.

S pozdravom DUO JAMAHA

Rozhovor pripravila Miška Fialová.

Reklamnýbanner_EAS

Share This Article