ROZHOVOR: Michaella Chytilová: Hlavné je byť profesionál!

Na rozdiel od iných úspešných modeliek, si sa dokázala presadiť aj bez veľkých súťaží, akou je napríklad Miss. Ako sa ti to všetko podarilo?

Ako sa mi to podarilo. Môj názor je taký, že to nie je ani o súťažiach. O veľa dievčatách, čo sa súťaží zúčastnilo, už o nich ani nepočujeme. Dôležitá je osobnosť, húževnatosť a samozrejme vyžarovanie a priebojnosť. A hlavne celý tento business je o šťastí. Každému klientovi sa hodí iný typ dievčaťa. Čiže človek nikdy nevie. Ale treba sa o seba starať a byť fit, ako sa hovorí nikdy človek nevie kedy motyka vystrelí.

Čím si myslíš, že si ľudí z tvojej ,,brandže,, okúzlila a prečo?

Ako som spomínala v prvej odpovedi, je to hlavne o osobnosti a o tom ako sa prezentuje, či ste komunikatívny, milý. Ja som typ človeka, čo miluje ľudí, rada komunikujem, som šialená a bezprostredná za každú srandu .  Samozrejme hlavnú rolu tam odohráva Váš look, čím sa líšite od iných . U mňa sú to samozrejme ryšavé vlasy, pehy, výška.

IMG_7978

Je naozaj život modeliek taký, že sa vyhýbate jedlám a prísne si držíte miery svojej postavy?

Každá modelka má iný metabolizmus a gény . Je to individuálne. Poznám baby, ktoré jedia hocičo a nepriberú alebo respektíve si držia miery, skrátka im dobre spaľuje. Potom sú dievčatá, pre mňa je to určitý druh posadlosti, ktoré tie diéty naozaj držia striktne. Môj prípad je ten, že milujem jedlo. Neviem si bez neho predstaviť život. Neobmedzujem sa, ale samozrejme držím sa pravidla všetko s mierou.  Potrpím si na kvalitné jedlo „si to čo ješ“. A každé jedlo, ktoré zješ s láskou tvoje telo tak príjme. Netreba mať v hlave výčitky a treba svoje telo počúvať čo potrebuje a to mu dopriať.

Treba mať správne vyváženú stravu. Popritom je veľmi dôležitý pohyb. Milujem cvičenie nie kvôli tomu ako vyzerám hlavne je to pre mňa psychohygiena a samozrejme potom vidieť aj výsledky… Ale alfa omega tohoto všetkého je, ako si v hlave nastavený tzv. „MIND SIDE“. Treba sa ľúbiť a hýčkať sa . „Tvoje telo je tvoj chrám, je to jediné miesto na svete kde musíš žiť.“

80% Vašej postavy je odraz vašej stravy a 20% je to o pohybe.

Je pre teba modeling niekedy vyčerpávajúci?

Každá práca je vyčerpávajúca a každá práca si žiada svoju daň. Veľa ľudí si myslí, že modeling je easy. Ale opak je pravdou. Keďže tento business je hlavne o cestovaní, je to veľmi náročné.

Nikoho nezaujíma, či ste sa zobudili so zlou náladou, či máte nejaké problémy alebo sa necítite momentálne dobre. Hlavné je byť profesionál, milý, usmiaty , dochvíľny, vždy pripravený !

IMG_7980

Premýšľala si niekedy o kariére aj v inom obore?

Samozrejme. Som realitná maklérka v Pegas Real a veľmi ma táto práca baví. Bavia ma ľudia, komunikovať a samozrejme predávať nehnuteľnosti. Čiže v tomto obore by som sa chcela naďalej angažovať.

Je modeling časovo náročný? Máš čas na svoju rodinu, priateľov a na seba?

Modeling je časovo veľmi náročný. Keďže ste vkuse na cestách. Ale teraz aj tým, že mam prácu je to o to náročnejšie. Preto všetok svoj voľný čas sa snažím venovať mojím najbližším.

Kto, s kým si spolupracovala, ťa ovplyvnil alebo inšpiroval? A ako?

 Každá jedna spolupráca je o niečom inom. Niekedy je to o tom, že tam stretnem veľa dievčat s ktorými som sa dlho nevidela, o fotkách, ktoré viem použiť do booku a posunú ma ďalej, a samozrejme je to aj o peniazoch. Každý job je niečím výnimočný.

Máš pocit, že niektoré modelky sa starajú viac o svoj vonkajší výzor ako o svoje zdravie?

Určite hej, ale v mojom okolí dievčat (modeliek), ktoré sú moje kamarátky to neevidujem.

O aký typ dievčat si myslíš, že majú modelingové agentúry záujem?

Ako som spomínala je to individuálne. Každý klient hľadá a preferuje niečo iné, záleží aj od danej témy. Hlavne každá by mala zdravo vyzerať a byť správne v hlave nastavená.

IMG_7981

Mohli sme ťa vidieť vo videu s Matejom Zrebným, ktorý je známy predovšetkým svojimi vtipnými videami na YouTube. Ako si sa k tomu dostala? Nerozmýšľala si niekedy nad kariérou herečky?

S Matejom sme kamaráti. Cítim sa v ich spoločnosti veľmi dobre. A hlavne pri natáčaní reklám som pochopila, že dôležité je byť sama sebou a „zahrať“ to prirodzene a keďže ja som človek, ktorý miluje humor, tak som sa v tom cítila ako doma „real life“.

Kariéra herečky 😀 … Ak by ma oslovili, určite by som išla, ale nejako som sa nad tým nezamýšľala.

Miši ďakujeme Ti veľmi pekne za tvoj čas a ochotu. Na záver by nás zaujímalo, čo by si odkázala dievčatám, ktoré chcú  dosiahnuť niečo podobné, avšak nemajú na to odhodlanie a sebavedomie.

Každej jednej prajem, aby v živote robila to, čo ju napĺňa a baví. Či to bude modeling alebo iná práca. Dôležité je počúvať svoje srdce a samozrejme aj rozum. A ak by ste sa rozhodli ísť do toho, tak v prvom rade ostať sama sebou a nepripúšťať si veci k telu, byť trpezlivá a silná !!

Michaella Chytilová je modelka exit model management

Rozhovor pripravila Miška Fialová

Reklamnýbanner_EAS

Share This Article