S 3 miliónmi ukradnutých českých korún utekali cez pole!

Z obce na Záhorí dvojica lúpežníkov utekala s lupom 3 milióny českých korún. Ako sa lúpež, ktorá sa stala pred dvomi desaťročiami, skončila?
Dvaja muži z mesta na západnom Slovensku sa pred dvomi desaťročiami vybrali kradnúť do rodinného domu podnikateľa v odľahlej časti obce v okrese Skalica. Predkladali, že v dome nájdu peniaze.

S Starší z dvojice ako prvý, vtedy 39-ročný muž s kuklou na hlave a s kladivom v ruke, vošiel do domu, o ktorom si spolu s o niekoľko rokov mladším kumpánom mysleli, že je prázdny. V jednej z izieb však nevolaného návštevníka prekvapila prítomnosť domácej pani, manželky podnikateľa. Votrelec jej povedal, že sa jej nič nestane, ak mu dá peniaze. Pani mu zo strachu dala igelitku, v ktorej boli tri milióny českých korún (v prepočte vyše 111-tisíc eur). Peniaze niekoľko dní pred lúpežou priniesol domov podnikateľ, ktorý mal firmu v Česku.

Obidvaja muži s peniazmi ušli cez pole do susednej dediny a odtiaľ peši po ceste do okresného mesta. Až pri delení koristi v meste zistili, akú sumu dostali v igelitke. Manželke podnikateľa, ktorú starší lúpežník zamkol v jednej z miestností domu, sa krátko po ich odchode podarilo oslobodiť a zalarmovať políciu. Kriminalisti dvojicu aj s časťou ulúpených peňazí našli necelých 24 hodín po lúpeži. Ďalšieho chytili o dva dni. Nájdené peniaze policajti vrátili podnikateľovi. Obidvaja muži po obvinení z lúpeže skončili v cele.

„Kto by sa na takú lúpež nepamätal. Bolo z toho haló v celej našej neveľkej dedine. Po 20 rokoch o tom, koľko si tí dvaja posedeli vo väzení, radšej nehovorme. Peniaze, ktoré vrátili podnikateľovi, sa už tiež rozkotúľali. Dnes sa mu až tak nedarí, hoci je už, ako sa vraví, za vodou… Veď už ani on nie je najmladší,“ povedala pani, ktorá býva neďaleko rodiny podnikateľa.

zdroj:cas.sk

Share This Article