Sasinkova ulica v Holíči bezpečnejšia

Pred časom sme na týchto stránkach informovali o situácii na Sasinkovej ulici v Holíči z pohľadu jej bezpečnosti. V tej dobe bolo bežné že v miernej zákrute na ceste po ľavej strane smerom od LIDL-u k autobusovým zastávkam stávalo 10 – 15 áut, časti aj kamióny a cesta sa tak stávala neprehľadnou, nebezpečnou tak pre vodičov ako aj pre chodcov. Tento stav sa však od 7. apríla zmenil. Na ceste je dopravné značenie zakazujúce státie vozidiel a tak sa stala cesta prehľadnou a značne sa znížilo nebezpečenstvo zrážky chodca s autom. Taktiež by už na ceste nemali stávať kamióny, ktoré často krát stávali aj na chodníkoch a dochádzalo k ich poškodzovaniu. Dá sa teda povedať že jedným riešením boli odstránené dva problémy bezpečnosť a prehľadnosť cesty ako aj ochrana mestských chodníkov.

Musím povedať, že vodiči plne rešpektujú dané dopravné značenie a vozidlá tu zastavia len na nutný čas pre nastúpenie resp. manipuláciu s nákladom a kamióny tu už teraz nestávajú, čo bolo predtým bežné. Mestský úrad Holíč dodržal to čo sľúbil a zvýšil bezpečnosť na danej ceste, je však potrebné teraz doriešiť parkovanie na sídlisku M.Nešpora. Aj toto má už mesto v pláne a uvažuje o vybudovaná nových parkovacích miest v danej lokalite súbežne s rekonštrukciou chodníkov.

Uvidíme, či sa problematika parkovania po dobudovaní parkovacích miest aspoň čiastočne zlepší, to však nič nemení na tom že je potrebné aj naďalej hľadať možnosti pre rozšírenie už stávajúcich parkovísk aj s výhľadom do budúcnosti.
Ing. Jaroslav Végh, poslanec MZ Holíč

Share This Article