Senickí colníci odhalili nelegálne cigarety

 

TRNAVA/BRODSKÉ – 18.03.2014: Colníci zo Senice včera podvečer odhalili 464 600  kusov nelegálnych cigariet. Únik na spotrebnej dani by predstavoval takmer 45 000 eur.

 

Dňa 17.03.2014 v podvečerných hodinách vykonávali colníci bežnú kontrou na diaľnici D2 Brodské v smere z Českej republiky. Počas nej zastavili dodávkové motorové vozidlo zn. Renault Master so slovenským evidenčným číslom a vodičom Jurajom S. slovenskej národnosti. Po kontrole vozidla colníci zistili, že v úložnom priestore sa nachádzali kartóny spotrebiteľského balenia cigariet. Vodič tvrdil, že cigarety vezie ďalej do Poľska. Na otázku colníkov odkedy takýto obchod uskutočňuje tvrdil, že od októbra minulého roku.  Colníci fyzickou kontrolou zistili, že vo vozidle sa nachádzalo celkovo 464 600 kusov nelegálnych cigariet rôznych značiek, ktoré boli označené českou kontrolnou známkou.

 

Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na takmer 45 000 eur.

Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov  o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru bol prípad odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy doplnila Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takýto trestný čin podľa trestného zákona trest odňatia slobody na dobu 1 až 5 rokov. 

 

 

 

mjr. Ing. Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava

 

 

Share This Article