September na skalickom gymnáziu

Dňa 26. 9. 2014 sa na skalickom gymnáziu uskutočnili tradičné imatrikulácie nováčikov –  primánov a prvákov. Žiaci kvarty a štvrtých ročníkov ich privítali doslova vo veľkom. Pozvanie prijať primánov a prvákov do školských radov neodmietli ani slávne celebrity ako napríklad Bob Marley, vtipný Paul Stanley, kráľ popu Michael Jackson, kráľ rock n‘ rollu Elvis Presley, zvodná Marilyn Monroe alebo tajomná Amy Winehouse. V sprievode týchto nezabudnuteľných celebrít a pri tónoch slávnych piesní minulého storočia sa primáni predrali vtipnými a niekedy i namáhavými úlohami.
Prváci si takisto užili svoje úlohy pripravené samotným silákom Pepkom námorníkom, jeho kamarátmi a pirátmi. Trestu v podobe „chutného“ nápoja sa však všetkým uniknúť nepodarilo. Aj napriek množstvu práce, času a dohadovania  prebiehali imatrikulácie v uvoľnenej atmosfére, ku ktorej prispelo aj príjemné teplé počasie.  Veľa smiechu, dobrej nálady a vtipných situácií sú však pre  nás prvoradé bez ohľadu na počasie a iné okolnosti, a tak tomu bolo i tento rok. Dúfame, že sme pre divákov a profesorov pripravili príjemne strávený deň a pre nováčikov nezabudnuteľný zážitok, na ktorý budú  spomínať vždy radi a s úsmevom na perách.
Pondelok 29. september 2014 bol v rámci Trnavského samosprávneho kraja vyhlásený za Deň župy a pri tejto príležitosti predmetová komisia telesnej výchovy zorganizovala viaceré športové turnaje v telocvični gymnázia i na školskom dvore. Súťažilo sa v prehadzovanej a futbale a zapojili sa žiaci prímy, sekundy, tercie a kvarty. Víťazom futbalového turnaja sa stalo družstvo Los Kvartos z kvarty, najskúsenejšie hráčky z kvarty obsadili najvyššiu pozíciu v prehadzovanej. Treba povedať, že zápasy boli veľmi vyrovnané, študenti do nich vložili maximum snahy a energie, takže sa akcia veľmi vydarila. Zapojení študenti si výborne zašportovali, zabavili sa pri meraní síl a divákom ponúkli zaujímavé zážitky. Organizátorom i zúčastneným športovcom ďakujeme.

 

Mgr. Zuzana Kolštromová

 

 

 

Share This Article