Skalica má nato, aby mala modernú krytú plaváreň!

Skalici chýba krytá plaváreň. Kým v ostatných, aj susedných mestách ako Senica či Hodonín, krytú plaváreň majú, Skalica túto ambíciu nikdy nemala. Veľa energie vkladala do kúpaliska, ktoré má svoju najväčšiu slávu dávno za sebou.  Tento stav chce zmeniť súčasný viceprimátor a kandidát na primátora Milan Roman. Výstavbu novej krytej plavárne považuje za jednu z priorít, ktorá prispeje k budúcemu rozvoju mesta i športu.

Skalica_bazen_pohlad1 

Skalica potrebuje urobiť krok vpred. A to aj tým, že sa pustí do odvážnejších plánov. Obyvateľom už nestačia len opravy detských ihrísk a športovcom úprava športovísk. Športovci, ale aj bežní ľudia, ktorí hľadajú príležitosti na relax, dnes očakávajú od mesta viac. „Rozvoj športu v Skalici nie je do budúcna možný bez základnej infraštruktúry. Považujem za efektívnejšie investovať do výstavby modernej krytej plavárne, než do kúpaliska, ktoré bude Skaličanom k dispozícii len pár mesiacov v roku. Plaváreň môžu využívať nielen športové kluby v rámci svojej prípravy a tréningov, ale aj individuálni športovci, naša mládež na plavecké výcviky, rodiny a seniori či mamičky s deťmi,“ hovorí Milan Roman, viceprimátor Skalice. Existujú rôzne možnosti ako spojiť plávanie v exteriéri a interiéri. Súčasťou dnešných plavární sú často sauny, wellness, ležadlá na trávniku či piesku pre budovou plavárne, kde sa dá vybudovať malá pláž.  

Skalica_bazen_pohlad3

Krytá plaváreň by mala stáť na mieste dnešného zdevastovaného kúpaliska. „Najvhodnejšie vychádza kombinácia verejno-súkromného partnerstva a fondov. Pre mesto to zabezpečí menšiu záťaž a budeme mať dobrý dosah na stabilitu a efektivitu prevádzky či cenovú politiku,“ hovorí Milan Roman.Viem, že plaváreň nie je jedinou prioritou mesta, preto navrhujeme taký spôsob financovania výstavby i prevádzky, ktorý nezaťaží samosprávu výrazným spôsobom. Vďaka tomu sa budeme môcť venovať aj chodu mesta a každodenným potrebám obyvateľov.

Share This Article