Skalica opäť víťazom ČESKOSLOVENSKÉHO POHÁRA

Zápas sa hral od úvodu vo veľkom tempe. Prvé šance mali Martinusík a Salajka, Kert pohrozil po strele Střechu. Domáci sa neskôr aj tešili z gólu po strele Martinusíka, ale ešte predtým bola posunútá bránka a gól správne neplatil. V 11. minúte hrali hostia prvú presilovku v zápase, domáci sa ubránili. Kučera počas nej vytiahol bravúrny zákrok lapačkou. V prvej tretine napokon diváci gól nevideli.

skalicahokehjball

V druhej tretine sa viac vylučovali a počas jednej z početných výhod išli hostia do vedenia. Z ľavej strany presne mieril Vaniš. Skaličania sa snažili o vyrovnanie a to sa im podarilo v 25. minúte. Válek trafil od červenej čiary bombou do žŕdky, číhajúci Martinusík poslal loptičku do siete – 1:1. Kanonier domácich si potom vzal slovo aj v 28. minúte. S loptičkou prešiel vo vlastnom oslabení celé ihrisko, vyškolil obranu Kertu a následne aj brankára Mikla 2:1. Ešte v druhej tretine mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia, ale Lukačovič nastrelil iba žŕdku.

V tretej treine mali hostia možnosť presilovky o dvoch hráčov, ale Kučera podržal Skalicu. Pražania sa snažili vyrovnať, hráči oboch tímov boli čoraz nervóznejší a pribudli prvé menšie šarvátky. Kert bol o niečo aktívnejší aj vďaka presilovkám, dve minúty pred koncom sa zápas mohol definitívne rozhodnúť. Skaličania faulovali a český majster mal do konca duelu početnú výhodu. Vadík však počas nej upravil na konečných 3:1 strelou do prázdnej bránky.

David Kuna, tréner Kertu: „Bol to výborný zápas. My sme začali dobre, možno až prekvapujúco lepšie, ako domáci. Bohužiaľ sme potom urobili chyby, ktoré nás stáli zápas. V treťej tretine to už bol boj, chceli sme vyrovnať, bolo to vyrovnané. Mohlo to dopadnúť akokoľvek. Táto konfrontácia bola pre naše mladé mužstvo výborná.“

Michal Salajka, obranca Skalice: „Bol to kvalitný hokejbal z oboch strán, malo to všetko, čo takýto zápas mal mať. Tvrdé súboje, krásne akcie, pekné góly. Rozhodol náš gól v oslabení, a to, že sme zvládli presilovku súpera 5 na 3. Som rád, že sme opäť dokázali, že naše mužstvo patrí medzi najlepšie na svete. Chceme sa poďakovať všetkým divákom, ktorí nás prišli podporiť.“

text:hokejplanet  foto: Zelený dom

Share This Article