Skalica pomáhala celému Slovensku

V nedeľu 9.septembra odštartovala spanilá jazda historických vozov z Bratislavy s cieľom spojiť nielen celé Záhorie, ale najmä srdcia všetkých na Slovensku. Celý deň sa konala veľká celoslovenská charitatívna akcia  – Pomôže celé Slovensko, ktorej súčasťou bola finančná zbierka, benefičný koncert a Krištáľová rallye.

Posádkami vozidiel boli známe osobnosti slovenského kultúrneho, športového a spoločenského života. Trasa historických vozidiel pokračovala z Bratislavy cez Záhorskú Bystricu, ďalej Malacky, Studienku, Borský Mikuláš, Senicu, Radošovce a Holíč.
Cieľ cesty bol Jezuitský kostol v Skalici, kde sa  konal benefičný koncert.  Námestím sa celý večer ozýval zvuk malých klaksónov, ktoré boli symbolom šírenia pomoci a ich kúpou ste mohli aj vy prispieť a pomôcť, tým ktorí to potrebujú.

Ako dopadla zbierka, ktorá bola vyhlásená pre starostov obcí a primátorov miest, resp. ktoré mesto alebo obec vyzbierali najviac do mobilných kasičiek sa dozvieme na vyhlásení ocenenia Krištáľové krídlo v januári. Boli Skaličania viac štedrí než Holíčania ?

Share This Article