Skalica spoplatní návštevy pamiatok mesta

Počas letnej turistickej sezóny 2019 bude mesto Skalica ponúkať 12 pamiatok, z ktorých väčšina bude aj počas víkendového sprevádzania spoplatnená. V každej pamiatke sa bude v sobotu a v nedeľu v čase od 10:00 – 18:00 hod. nachádzať vyškolený sprievodca, ktorý bude návštevníkom poskytovať odborný výklad k danej pamiatke.

Farský kostol, kostol milosrdných bratov, evanjelický kostol a.v. a františkánsky kostol budú sprístupnené zdarma. Spoplatnenie ostatných 8 pamiatok, vstupné bude spolu za všetky tieto pamiatky 3 EUR pre dospelých.  Deti 6 – 12 rokov, seniori a ZŤP budú mať vstupné za 1,5 a deti do 6 rokov zdarma. „Podľa môjho názoruto nie je správne rozhodnutie, snahy o spoplatnenie boli už za mojho primátorovania, osobne si myslím, že tento krok povedie k zníženiu návštevnosti pamiatok“, vyjadril sa exprimátor Skalice Ľudovít Barát.

Square in Skalica

Za pamiatky budú návštevníci platiť v TIK, pričom po úhrade obdržia vstupenkovú kartu, ktorá bude obsahovať odtrhnuteľné vstupenky do každej pamiatky (niečo ako karta s ústrižkami pri Dni otvorených búd). Jednotlivé odtrhnuté vstupenky si budú nechávať sprievodcovia v daných pamiatkach, pričom tieto ústrižky budú zároveň slúžiť na štatistiku vstupov do každej pamiatky.Pred každou pamiatkou sa nachádza informačná tabuľa aj QR kód, pri naskenovaní ktorého získajú turisti ešte obsiahlejšie informácie o jednotlivých pamiatkach. Pred letnou turistickou sezónou došlo k obnove všetkých uvedených QR kódov.

Reklamnýbanner_EAS

Share This Article