Skaličan dostal počas jazdy mikrospánok a narazil do stromu

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu (19.10.) o 15.40 v obci Cerová (okr. Senica). Na križovatke ciest druhej a tretej triedy smerom na Rozbehy prišlo k nehode medzi osobným autom Peugeot 206 a motocyklom Suzuki VS Intruder. K nehode došlo tak, že 23 ročný vodič auta z Trnavy pravdepodobne nedal pri odbočovaní vľavo prednosť oproti idúcemu motocyklistovi. V dôsledku nárazu motocyklista spadol na cestu a šmýkal sa aj s motocyklom do priekopy. Pri nehode utrpel 40 ročný motocyklista zo Šaštína-Stráží ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť asi tri mesiace. Mladý vodič auta pravdepodobne porušil ustanovenie zákona o cestnej premávke, v ktorom je uvedené, že vodič odbočujúci vľavo je povinný dať prednosť v jazde protiidúcim motorovým vozidlám i nemotorovým vozidlám, električkám idúcim v oboch smeroch a chodcom prechádzajúcim cez vozovku. Polícia na zistenie presnej príčiny dopravnej nehody pribrala súdneho znalca z odboru cestná doprava. Vodiči sa podrobili dychovej skúške na alkohol, ktorá bola u obidvoch negatívna. Polícia začala trestné stíhanie pre ublíženie na zdraví.

Z ublíženia na zdraví vyšetrovateľ obvinil 23 ročného vodiča Citroenu Jumper zo Skalice. 18. septembra ráno o piatej viedol auto na ceste tretej triedy v úseku Mokrý Háj – Radošovce. Pravdepodobne počas jazdy dostal mikrospánok, v dôsledku čoho vyšiel mimo cestu, kde narazil do stromu. Pri nehode utrpel jeho 21 ročný spolujazdec ťažké zranenie, z ktorého sa bude liečiť asi 6 mesiacov. V zmysle Trestného zákona, kto inému z nedbanlivosti spôsobí ťažkú ujmu na zdraví, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až dva roky.

Polícia apeluje na motoristickú verejnosť, najmä však na mladých vodičov, ktorí nemusia mať dostatok skúseností, aby striktne dodržiavali pravidlá cestnej premávky. Jednou z povinností vodičov ustanovených v zákone je venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke. Zákon tiež hovorí, že vodič nesmie viesť vozidlo, ak je unavený. Každý vodič by si mal preto uvedomiť, že na jazdu sa treba neustále koncentrovať a to na 100%.

 

Martina Kredatusová
vedúca oddelenia komunikácie a prevencie
KR PZ v Trnave

Share This Article