Skaličan Patrik Rybár úspešne nadväzuje na kariéru svojho otca!

Rodák zo Skalica Patrik Rybár je prekvapením sezóny! Od leta 2017 pôsobí v českej Tipsport Extralige a v jednej z najkvalitnejších európskych súťaží sa veľmi rýchlo presadil. Tento rok odchytal už viac zápasov než vlaňajšia domáca jednotka a v priemere inkasovaných gólov je v elitnej päťke brankárov extraligy!

rybar-1

Patrik sa však ako jednotka necíti „Odchádzal som skromne a dúfal, že dostanem šancu. Nečakal som, že sa tak rýchlo presadím, no stále nemám nič vyhrané. Viem, že musím neustále na sebe pracovať, podávať vyrovnané a dobré výkony,“zhodnotil situáciu pre Nový Čas. „Teraz chytávam viac ja, rozhodol sa tak tréner. Záleží od formy, no hlavné je, aby sme víťazili. Sme na dobrej vlne, tak ma stavia,“ dodal.

Patrik je na východe Čiech zatiaľ maximálne spokojný.Skok zo slovenskej ligy do kvalitnejšej súťaže zvládol výborne, teší ho skvelé zázemie klubu i fanúšikovia, k dispozícii má navyše brankára trénerov.

rybar2

Brankárske gény zdedil po svojom otcovi, striebornom a bronzovom medailistovi z MS 2000, resp. 2003 Pavlovi Rybárovi (45) s ktorým sa pred šiestimi rokmi stretol aj v jednom mužstve Slovana. Keď v decembri 2010 ochorel Branislav Konrád, ktorý pôsobil v A-tíme s Pavlom Rybárom, tréneri stiahli z juniorky práve Patrika. V Nitre ešte odsledoval zápas len zo striedačky, no v Bratislave proti SR 20 sa v 54. minúte dostal na ľad a obaja sa tešili z triumfu 6:0. Pavol je teraz v trénerskom tíme Banskej Bystrice. „V Hradci na zápase ešte nebol, keďže program našich súťaží sa zväčša kryje. Často si však voláme a bol by som rád, keby už prišiel,“usmial sa Patrik Rybár.

zdroj: cas.sk

Share This Article