Skaličana Žiga Pálffyho uvedú do Siene slávy IIHF!

Pocta, ktorá sa len tak niekomu v športe nepodarí. Skaličana Žigmud Pálffyho do Sieve slávy The International Ice Hockey Federation (Medzinárodná federácia ľadového hokeja) Ceremoniál sa uskutoční 26. mája 2019 v Bratislave pred medailovými hrami Majstrovstiev sveta hokejového ľadového hokeja.

S hokejom začínal v HK 36 Skalica. V česko-slovenskej lige debutoval v sezóne 1990/91, keď hral za AC Nitra vo formácii so Stümpelom. Vo veku 18 rokov získal titul najlepšieho nováčika sezóny. Nasledujúce dva roky odohral za Duklu Trenčín. V sezóne 1991/92 klub dosiahol prvý majstrovský titul. Pálffy hrával útoku s Branislavom Jánošom a Róbertom Petrovickým, v obrane boli Róbert Švehla a Miloš Holaň, formácia bola považovaná za najlepšiu v súťaži.

V roku 1991 ho draftoval New York Islanders v 2. kole ako 26. v poradí. Prvýkrát nastúpil v zápase NHL v sezóne 1993/94, odohral päť zápasov. O dva roky neskôr sa stal najlepším útočníkom Islanders. Klub však v tom čase patril medzi najslabšie v súťaži a do play-off sa nikdy neprebojoval.

Share This Article