Skalické dni sú za rohom! Na toto sa môžete tešiť!

Srdečne Vás pozývame na Skalické dni, ktoré sa budú konať 23. 9. – 25. 9. 2016. Toto podujatie sa každoročne teší vysokej návštevnosti. Počas troch dní je v meste cítiť atmosféru tradícií v podobe dobového jarmoku a príjemného programu. 

Skalické dni už tradične začínajú v piatok od 10:00 hod. Počas celého dňa je pre návštevníkov pripravený bohatý program. Môžete si pozrieť vystúpenie skupiny SILVERSTRINGS, ENERGIA, tanečnej skupiny TAXIS. Záver tohto dňa je venovaný ohňostroju, ktorý vypukne o 20:30 hod. 

Počas soboty Skalické dni predstavia širokú ponuku programu a rôzne vystúpenia, kde si každý návštevník nájde to svoje. Program bude prebiehať na 4 scénach. Doobeda je Veľká scéna venovaná dychovým hudbám. Tradíciou Skalických dní je odovzdávanie kráľovských listín spojené s divadelným predstavením. Večer sa na Veľkej scéne predstavia skupiny SLZA, NOC A DEŇ, VERTIGO SHOW, HEX. Sobota bude patriť aj tým najmenším, na Detskej scéne sa deti môžu tešiť na rozprávku – 3 + 1 Prasiatka, Princezná na hrášku, vystúpenie ZUŠ – TAXIS. Fun scéna bude patriť modernej hudbe a Majstrovstvám Slovenska v BMX MAX RAMP 2016. Tu si môžete vychutnať interpretov ako RYTMUS, STRAPO, ALESS. Na Ľudovej scéne bude znieť hudba LUBOŠA BEŇU a BONZA RADVANYIHO. Počas celého dňa od 11:00 hod. bude prebiehať v Jezuitskom kostole SVADBA Show, kde si návštevníci môžu pozrieť módne prehliadky svadobných a spoločenských šiat, prezentácie svadobných salónov a mnoho iného.

Nedeľný deň už ráno ožíva jarmočnou atmosférou. Na Veľkej scéne začíname odovzdávaním dožinkových vencov. Hudobný zážitok určite zabezpečí MARCELA HOLANOVÁ, PAVOL HAMMEL A EVA PILAROVÁ. Záver nedele patrí sprievodcom mesta Skalica, ktorí počas letnej turistickej sezóny pracovali v pamiatkach mesta a predstavovali návštevníkom bohatú históriu Skalice. Detská scéna v nedeľu ponúka rozprávkové divadlo ČERVENÁ ČIAPOČKA, ZLATÁ PRIADKA, vystúpenie tanečnej skupiny TAXIS a na koniec programu vystúpi SMEJKO A TANCULIENKA. Ľudová scéna bude v nedeľu patriť ľudovej hudbe ĽH Pláňava. 

Počas Skalických dní je pripravený takisto bohatý sprievodný program. Môžete sa tešiť na 13 sprístupnených pamiatok, detský kútik a ŠPORT zónu v priestoroch Františkánskej záhrady. Novinkami tohtoročných Skalických dní bude GASTRO zóna v priestoroch dopravného ihriska a tiež RELAX zóna, ktorá sa bude nachádzať v parku pred gymnáziom.

Počas Skalických dní na Vás čakajú nezabudnuteľné zážitky v podobe tradícií, hudby, tanca, výstav, športových podujatí a zábavy pre všetky vekové kategórie. Skalické dni sú v znamení tradícií spojených s modernými vystúpeniami, ktoré prinášajú návštevníkom kultúrne vyžitie, oddych a dobrú atmosféru.

Bližšie informácie o programe nájdete na: www.skalickedni.sk, www.tikskalica.sk

Share This Article