Skalickí gymnazisti na Majstrovstvách Slovenska!

V dňoch 29.- 30. apríla 2014 sa v Trnave konala župná olympiáda, ktorej sa už tradične zúčastnili i šikovní športovci zo skalického gymnázia v sprievode Mgr. A. Pečimonovej. Najväčší úspech napokon dosiahli naše volejbalistky, ktoré obhájili prvenstvo v nižších kolách a po fantastickom kolektívnom výkone zdolali Senicu 2:1. Z Trnavy teda odchádzali so zlatom a  úžasným pocitom, ktorí zažívajú tí najlepší.

Pár dní nato, 6. a 7. mája dievčatá putovali na celoštátne kolo do Považskej Bystrice, kde sa rozhodne nestratili a predviedli sa peknou bojovou hrou. Vo svojej skupine odohrali vyrovnané zápasy i so športovým gymnáziom a všetky zápasy prehrali až v tie breaku výkonom 2:1. V boji o 7. miesto suverénne vyhrali 2:0 a hoci sa im neušla žiadna z medailových pozícií, domov odchádzali s pocitom dobre vykonanej práce a bohatšie o nové skúsenosti a zážitky. Dievčatám ďakujeme za skvelé výkony, ktorými šíria dobré meno školy a Mgr. A. Pečimonovej za ich obetavú prípravu.

Nuž a na záver ešte súpiska úspešných volejbalistiek:

B. Tokošová

M. Štepanovská

P. Valachovičová

A. Horáková

M. Božková

J. Ružičková

N. Mihálová

T. Baumannová

M. Kubíková

K. Uhliariková

Na župnej olympiáde však v tomto roku nezahviezdili iba dievčatá, ale i skúsený atlét a majiteľ mnohých športových trofejí O. Marenčík. Ondrej sa svojím prvenstvom v behu na 100m a druhým miestom v behu na 400m zo Župnej olympiády nominoval na Majstrovstvá Slovenska v atletike, na ktorých mu prajeme veľa športového šťastia.

 Mgr. Zuzana Kolštromová

 

 

 

Share This Article