Skalickí šachisti skončili sezónu na druhom mieste

Družstvo šachistov Skalice skončilo v 3.lige na druhom mieste.

Víťazom ligy sa stalo družstvo Cífera, s ktorým skaličania remizovali, na treťom mieste sa umiestnilo CVČ Senica.
Osem partií za skaličanov odohrali Peter Krakovský, ktorý získal 5,5 boda a Zdeněk Vogl, ktorý získal 3 body.
Medzi spoľahlivé opory patrí Vierka Haraštová, ktorá získala z 5 partií 4,5 bodu.
6 partií odohral Martin Londin (získal 2,5 bodu) a Karin Novomeská (získala 3,5 bodu).

Na prvej šachovnici skaličanov výrazne podržal Michal Jozefek v súbojoch s najsilnejšími súpermi.
5 partií odohral Rudolf Benci so ziskom 4 bodov, 4 partie so ziskom 2,5 bodu odohrali Ela Romanová, Martin Drábek a Lukáš Londin, 3 body získal Jozef Benci.

„Je to za posledné roky najlepší výsledok skalických šachistov v ligových súťažiach. Pred pár rokmi sme síce túto súťaž aj vyhrali, ale dnes je to hlavne o skalických odchovancoch a o to viac ma to teší“ povedal predseda klubu Milan Roman.
Skalickí šachisti účinkujú aj v 4.a 5.lige. Tieto súťaže slúžia ako príprava na prechod do vyššej ligy.
„V nižších súťažiach sa snažíme dávať priestor mladým hráčom, aby získali ostrohy a pomohli nám vo vyššej lige. Je pekné vidieť tím poskladaný z mladých hráčov a spolu s nimi hrajú rodičia alebo starí rodičia v jednom tíme. V šachu neexistuje vekové obmedzenie, je to šport pre všetkých a v každom veku.“ dopĺňa Milan Roman.
Skaličania získali aj právo postupu do druhej ligy. Plánujú ho využiť?
„Ešte máme čas sa rozhodnúť. Druhá liga je náročnejšia súťaž so silnejšími súpermi. Nám sa podarilo okrem zapojenia detí pritiahnuť naspäť k šachu časť skalických odchovancov, aj tých, ktorí dnes žijú inde, najmä v Bratislave. Ak by sa rozhodli viacerí z nich častejšie hrávať a pomôcť nám, nemal by som obavy. Je to však aj o sponzoroch a spolupráci s mestom, lebo aj keď je ligový šach finančne nenáročný šport, aspoň základné veci by sme mali mať pokryté.“ uzatvára predseda klubu Milan Roman.
Za túto sezónu patrí poďakovanie sponzorom Hotel Svätá Ludmila, Energy Group, Kvarteto o.z., Skand Skalica a STK Skalica, potom tým, ktorí pomáhajú svojimi 2% daní, najmä však hráčom, ktorí reprezentujú Skalicu.
Share This Article