Skvelý úspech skalickej atletiky

Aneta Flajžíková, žiačka našej ZŠ Vajanského, Skalica, členka AŠK Skalica, porazila v skoku do diaľky, ako staršia žiačka na Majstrovstvách Slovenska v Dubnici nad Váhom 15. 6. 2013, všetky dorastenky a stala sa MAJSTERKOU SLOVENSKA. Skvelým výkonom 542 cm sa dostala na 1. miesto v historických tabuľkách skalickej mládežníckej atletiky.

Ďalším jej veľkým úspechom bola strieborná medaila v skoku do diaľky za výkon 531 cm na Školských Majstrovstvách Slovenska v Nových Zámkoch 18. 6. 2013. Srdečne blahoželáme k úspechu, prajeme ešte veľa neopakovateľných výkonov a športových  úspechov.

Jej trénerky AŠK Skalica Emília Zalubilová a Blanka Dúbravová sú z jej výkonov nadšené: „Je to náš najväčší úspech v našej trénerskej kariére. Anetka je inteligentné, ctižiadostivé, skromné dievča, ktoré svedomito, trénuje nielen na tréningoch, ale atletike venuje aj svoj voľný čas. Od svojich atletických začiatkov ju veľmi podporuje celá rodina a prežíva s ňou všetky úspechy. Trénuje od šiesteho ročníka a jej úspechy svedčia o jej talente, pravidelnej tréningovej aktivite a snahe dosiahnuť čo najlepší výkon. V rokoch 2011 a 2012 bola zaradená do reprezentácie Slovenska starších žiačok v skoku do diaľky a v behu na 60 m. Zúčastnila sa pretekov vo Varšave, Rijeke a Európskych hrách mládeže v Brne.“

Anetke prajeme veľa športových úspechov, ktoré bude ďalej rozvíjať na Športovom Gymnáziu v Nitre.

                                                                                           vedenie ZŠ Vajanského, Skalica

 

Share This Article