Sladká nedeľa vo Vrádišti a výstava porcelánu

K dobrému nedeľnému obedu patrí aj zákusok o tom niet pochýb. Ale ako si vybrať ten najlepší keď sa ich núka toľko… venčeky, parížske rohlíčky, punčové, karamelové, medové , banánové, kokosové a tvarohové rezy, veterníky, slonia slza, francúzske kocky, rolády, šátečky, moravské koláče  a všakovaké iné od výmyslu sveta. Z týchto dobrôt si mohol vybrať azda každý, ktorý zavítal v nedeľu 20.októbra 2013 do KD vo Vrádišti kde sa konala výstava a ochutnávka zákuskov „Sladká nedeľa“, ktorú zorganizovala MO Únie žien vo Vrádišti. Šikovné žienky napiekli 43 druhov sladkého potešenia, ktoré boli nielen pastvou pre oči ale aj „nebíčko v papuľke“. Po troch hodinách sa po zákuskoch doslova zaprášilo. Kto pečie pre radosť a potešenie určite si tu našiel veľa nových nápadov a skúseností. Už teraz vieme, že aj na budúci rok, bude mať toto pekné podujatie určite  pokračovanie.

Pri sladkej ochutnávke zákuskov mohli návštevníci obdivovať aj krásnu výstavu porcelánu z našich domácností. Obedové a kávové súpravy a servisy krásne zdobené, ručne maľované či už farebné alebo zlátené sú pýchou každého majiteľa. Nachádzal sa tu aj veľmi kvalitný český porcelán a porcelán s krásnym cibuľovým vzorom. Okrem novodobých tvarov sa ešte dodnes  používajú klasické prekrásne  historické tvary.

Finančný výťažok z predaja zákuskov bude použitý na zakúpenie nových obrusov a pohárov do Kultúrneho domu . Ďakujeme všetkým, ktorí sa na organizácii  tohto podujatia  zúčastnili a prispeli sladkými upečenými dobrôtkami.
                                                                                                                    Magdaléna Konečná 

 

Share This Article