SLEDUJEME VOĽBY NA ZÁHORI: Dnes rozhodneme o prezidentovi SR

Dnes sa na celom Slovensku koná druhé kolo prezidenstkých volieb. Už dnes v noci sa dozvieme meno nového prezidenta Slovenskej republiky. V prvom kole na Záhorí dominovala Zuzana Čauptová. Počas celého dňa Vám prinesieme aktuálne informácie o priebehu volieb a zaujímavosti z volebných miestností na Záhorí.  V nedeľu doplníme výsledky zo Záhoria. Informácie a zaujímavosti z volebných miestností na Záhorí posielajte na sefredaktor@prozahori.sk

22:00 MIESTNOSTI ZATVORENÉ

Volebné miestnosti na Slovensku boli zatvorené, začínajú sa spočítavať hlasy.

17:54 SLABŠIA ÚČASŤ

Pokojný priebeh a slabšia účasť charakterizuje druhé kolo prezidentských volieb aj na Záhorí. V niektorých miestnostiach neodvolila ani polovica voličov z minulého kola.

12:37 V KÚTOCH OPÄŤ V RADÁCH

Tak ako pri prvom kole aj tento raz sa vo veľkom počte stretli voliči zo Zahraniči pri česko- slovenských hraniciach v Kútoch. Jeden z voličov mal cez seba počas voľby prehodenú vlajku Slovenskej republiky.  Zároveň prebieha zber podpisov na referendum za možnosť voľby prezidenta zo zahraničia, tak ako to je pri parlamentných.

tasr
Foto: TASR – Martin Palkovič

9:45 POKOJNÝ PRIEBEH

Priebeh volieb je podľa našich aktuálnych pokojný. Opäť sú posilnené policajné hliadky, ktorú budú v teréne až do uzatvorenia volebných miestností.

9:00 UPRATOVANIE V SKALICI

Počas volieb si Skaličania dobrovoľne upracú svoje mesto. Tím aktivistov pripravil výzvu „Upracne si Skalicu“ ktorú mesto podporilo darovaním trdelníkov a pitného režimu.

7:00 OTVORILI SA MIESTNOSTI

Na Záhorí, tak ako na celom Slovensku sa otvorili volebné miestnosti. Možnosť vyjadriť svoje sympatie dvom kandidátom môžete do 22:00.  V druhom kole o pozíciu prezidenta bojujú Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič

Reklamnýbanner_EAS

Share This Article