Sološnickí bežci dominovali na domácom Jarnom behu

Horváth

Sološnica (17. 4. 2013). Reedukačné centrum Sološnica usporiadalo v utorok 16. apríla druhý ročník Behu okolo Sološnice. Pri tejto príležitosti pozvalo aj ostatné školy z okolia a tiež ostatné reedukačné a diagnostické zariadenia na Slovensku. Podľa očakávania na pretekoch víťazili chlapci, ktorí svoje schopnosti prezentujú aj vo farbách atletického klubu v Malackách.

 Súťaže sa zúčastnili aj ďalšie zariadenia ako RC Vráble, DC (diagnostické centrum) Záhorská Bystrica, ŠZŠ Malacky a ZŠ Sološnica. Žiaci základných škôl bežali súťažne jeden okruh, ktorý meral oficiálne 1680 m. Víťazom tejto kategórie sa stal Tomáš Forgáč z RC Sološnica a člen AC Malacky, ktorý sa v celi objavil za 5:28 min. Druhé miesto obsadil Václav Suchánek zo špeciálnej ZŠ v Malackách, prekvapivo pred Sološničanom Dávidom Bokrosom. Študenti stredných škôl bežali dva okruhy. Tu svoju dominanciu naplno dokazoval Tibor Horváth, ktorý svoj ústav a AC Malacky reprezentuje tento rok už v kategórii juniorov. O dvadsať sekúnd za ním zaostal dorastenec Elvis Gunár, taktiež člen RC Sološnica a malackého klubu.

Výsledky (Jarný beh okolo Sološnice). Žiaci ZŠ (1 680 m): 1. Forgáč (RC Sološnica) 5:28 min, 2. Suchánek (ŠZŠ Malacky) 5:51 min, 3. Bokros (RC Sološnica) 6:04 min. Študenti stredných škôl (3  360 m): 1. Horváth (RC Sološnica) 12:10 min, 2. Gunár (RC Sološnica) 12:31 min, 3. Kollár (DC Záhorská Bystrica) 13:05 min.

 

-TK AC-

žiaci
Forgáč
Gunár
Horváth

 

 

Foto: RC Sološnica

 

Share This Article