Športový kalendár na víkend 1 .3. – 3. 3. 2013

Malackí športovci – športový kalendár na víkend od 1- marca 2013 do 3. marca 2013

PIATOK 1. 3.

Stolný tenis

Bratislava

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien

V akcii: Stolní tenisti MSK Malacky

 

Volejbal

Malacky, ZŠ Záhorácka, 18.00

2. liga junioriek

V akcii:  Strojár Malacky – Bilíkova Bratislava

 

Jeden z vrcholov pre malackých stolných tenistov začína už v piatok. V bratislavskej stolnotenisovej hale na Černockého ulici sa konajú majstrovstvá Slovenska mužov a žien.

Divák si môže vychutnať juniorský volejbal na ZŠ Záhorácka, kde o osemnástej nastúpia juniorky Strojára Malacky v druholigovom zápase proti silnému družstvu z Bilíkovej, kde je volejbal veľmi vychyteným športom.

 

SOBOTA 2. 3.

Atletika

Bratislava

Halové majstrovstvá Slovenska dorastencov

V akcii: atléti AC Malacky

 

Basketbal

Malacky, ZŠ Štúrova, 10.00

Oblastná liga žiakov

V akcii:  Strojár Malacky – Inter Bratislava

 

Florbal

Nemšová

1. liga žien, 9. kolo

V akcii: FbK Quick Sport B.Bystrica – 1.SC Malacky

 

Bratislava

Regionálna liga starších žiakov, 15. kolo

V akcii: ŠK Dragons Ružinov Bratislava – 1. SC Malacky

 

Futbal

Hluk

Medzinárodný turnaj kategórie U9 (deti do 9 rokov)

V akcii:  Futbalisti Československej futbalovej akadémie, Uherské Hradište – Hluk, Dolní Němčí, Němčice nad Hanou, FKM Morava

 

Stolný tenis

Bratislava

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien

V akcii: Stolní tenisti MSK Malacky

 

Šampionát seniorov v pingpongu sa rozbehne na plné obrátky. V akcii budú malackí pingpongisti. Podľa predsedu MSK Malacky majú všetci malackí hráči šancu na niektorý cenný kov, keďže na šampionáte hrajú nielen v dvojhre, ale aj v štvorhre, kde je väčšia šanca na medailu. MSK priamo reprezentujú juniorské hráčky Lucia Truksová, Monika Haringová a Dominika Vizinová. Nepriamo, keďže hosťujú v iných oddieloch, štartuje Samuel Novota (Mostex Rača), hrajúci tréner MSK Jaromír Truksa (Stavoimpex Holíč) a Natália Kosová, ktorá oblieka dres rakúskeho Villachu.

Aj dorasteneckých atlétov AC Malacky čaká v sobotu národný šampionát v hale Elán. Predstavia sa najmä úspešní pretekári, ktorí opanovali žiacke majstrovstvá pred dvomi týždňami, keď sa AC Malacky stal najúspešnejší klub v medailovej bilancii. V doraste to budú mať Malačania však značne ťažšie.

Žiaci z basketbalového oddielu Strojár Malacky hrajú v oblastnej žiackej lige proti Interu Bratislava. Úvodný hvizd je plánovaný na ZŠ Štúrova na desiatu hodinu.

Ženy florbalového 1. SC Malacky odchádzajú do Nemšovej, ktorá hostí záverečné 9. kolo prvej ligy. V sobotu nastupujú proti Banskej Bystrici, ktorá je v tabuľke predposledná (7. miesto) a Malačanky (v tabuľke piate) sú teda papierové favoritky.

Deväťroční futbalisti Československej futbalovej akadémie hrajú v moravskej dedinke Hluk dvojdňový medzinárodný turnaj za účasti mužstiev z tamojšieho regiónu.

 

NEDEĽA 3. 3.

 

Florbal

Nemšová

1. liga žien, 9. kolo

V akcii: ŠK Rebels 91 Topolčany – 1.SC Malacky

 

Futbal

Hluk

Medzinárodný turnaj kategórie U9 (deti do 9 rokov)

V akcii:  Futbalisti Československej futbalovej akadémie

 

Stolný tenis

Bratislava

Majstrovstvá Slovenska mužov a žien

V akcii: Stolní tenisti MSK Malacky

 

Záverečný zápas malackých florbalistiek v prvej lige bude pre Záhoráčky náročný. Hrajú totiž s družstvom Topoľčian, ktoré v Nemšovej čaká boj na diaľku s domácimi hráčkami o priamy postup do extraligy. Topoľčany sú zatiaľ druhé a ak by im malacké dievčatá skomplikovali plány, museli by hrať baráž. Malacky sa ešte môžu pokúsiť o lepšie umiestnenie v tabuľke.

Pokračuje turnaj futbalistov ČSFA v Hluku a v Bratislave vyvrcholí slovenský šampionát stolných tenistov finálovými zápasmi v dvojhrách i štvorhrách.

Share This Article