Športový kalendár od 14. marca do 21. marca 2013

Malackí športovci – rozpis akcií

ŠTVRTOK 14. 3.

Volejbal

Malacky, ZŠ Záhorácka 19.30

Bratislavská volejbalová liga, 21. kolo

V akcii: Strojár Malacky B – Slávia STU Bratislava

B mužstvo Strojára Malacky hrá 21. kolo BVL doma proti aktuálne piatemu tímu tabuľky. Malačanom patrí siedma priečka a tak sa dá očakávať vyrovnané stretnutie.

 

PIATOK 15. 3.

Stolný tenis

Malacky, ŠH Malina, 9.00

Slovak Open Malacky (medzinárodný turnaj najmladších a mladších žiakov), súťaže družstiev

V akcii: Ôsmi stolní tenisti MSK Malacky v drese Slovenska, celkovo 16 krajín

V športovej hale Malina naplno začnú od 9.00 kvalifikačné boje v súťaži družstiev na stolnotenisovom turnaji Slovak Open Malacky za účasti 16 družstiev z Európy. V hre majú Malacky aj osem svojich zástupcov, ktorí nastúpia v drese Slovenska. Z najmladších žiakov sú to Félix Ivančo, Patrik Fusek, Andrej Freund a Tomáš Černý. Najmladšie žiačky budú zastúpené v osobách Laury Švajdlenkovej, Hany Pradličkovej a Valentíny Merešovej. Medzi mladšími žiakmi sa s raketou predstaví Malačan Marek Nemec.

SOBOTA 16. 3.

Stolný tenis

Malacky, ŠH Malina, 9.00

Slovak Open Malacky (medzinárodný turnaj najmladších a mladších žiakov), finále družstiev, súťaže jednotlivcov

V akcii: Ôsmi stolní tenisti MSK Malacky v drese Slovenska, celkovo 16 krajín

Galanta

2. liga mužov

V akcii: Galanta C – MSK Malacky

V hale Malina sa očakáva vyvrcholenie súťaže družstiev na pingpongovom medzinárodnom turnaji mladších a najmladších žiakov Slovak Open Malacky. Taktiež sa rozohrajú súťaže v pavúku jednotlivcov. Okrem toho cestujú ešte muži MSK Malacky do Galanty na druholigové meranie síl s domácim C výberom.

 

Basketbal

Bratislava

Oblastná liga mladších žiačok

V akcii:  Inter Bratislava – Strojár Malacky

Futbal

Praha

Medzinárodný turnaj kategórie U8 (deti do osem rokov)

V akcii: ČSFA Malacky, Sparta Praha, Slávia Praha, FK Jablonec, Baník Most, SK Vršovice, FŠ Milovice, SK Chrudim a ďalšie.

Hráči Československej futbalovej akadémie do osem rokov cestujú na sobotňajší medzinárodný turnaj do Prahy. Na umelej tráve v metropole Českej republiky narazia na rovesníkov zo známych českých klubov (Slávia, Sparta), ako aj ostatných blízkych mužstiev. Zaujímavosťou je, že sa hrá v hale systémom so štyrmi hráčmi a jedným brankárom. Turnaj trvá celý deň, začína o ôsmej hodine ráno a končí večer o 20.00.

Záhorská Ves,11.00

2. liga mladších žiakov BFZ, 14. kolo

V akcii: Žolík Malacky – Domino Bratislava

Záhorská Ves, 9.00

2. liga starších žiakov BFZ, 14. kolo

V akcii: Žolík Malacky – Domino Bratislava

Futbalovému Žolíku začína v sobotu odvetná jarná časť 2. ligy v rámci Bratislavského futbalového zväzu. V tejto oblastnej súťaži pôsobia mladší aj starší žiaci a po jeseni si počínajú veľmi dobre. Mladším žiakom patrí v tabuľke tretia priečka, starší žiaci dokonca po prvej polovici lige kraľujú. Cez víkend čaká oba malacké výbery konfrontácia proti rovesníkom z bratislavského Domina. V prípade starších žiakov pôjde azda o šláger celej jarnej časti, keďže sa stretnú dva najlepšie tímy po jesennej časti (Domino je druhé za Žolíkom, stráca naň len dva body). To mladší žiaci by si podľa papierových prognóz mali s Dominom poradiť, keďže v tomto prípade je súper na predposlednom dvanástom mieste so stratou siedmych bodov. Oba zápasy sa hrajú v Záhorskej Vsi, kde Žolík našiel dočasný azyl až do 20. apríla, kým sa nedokončia práce na malackom škvarovom ihrisku, kde by jeho hráči mali súťaž dokončiť.

 

NEDEĽA 17. 3.

Florbal

Gajary

Oblastná liga starších žiakov, 16. kolo

V akcii: 1. SC Malacky – Snipers Bratislava

Stolný tenis

Malacky, ŠH Malina, 9.00

Slovak Open Malacky (medzinárodný turnaj najmladších a mladších žiakov), finálové  súťaže jednotlivcov

V akcii: Ôsmi stolní tenisti MSK Malacky v drese Slovenska, celkovo 16 krajín

V hale Malina bude pokračovať medzinárodný turnaj posledným dňom. V nedeľu sú na programe rozhodujúce zápasy v individuálnych súťažiach.

Futbal

Malacky, Zámocký park, 15.00

4. liga mužov BFZ, 14. kolo

V akcii: ŠK Malacky – Družstevník Budmerice

Aj malackým mužom z Futbalového oddielu ŠK Malacky začína odvetná časť 4. ligy Bratislavského futbalového zväzu. Po jeseni figurujú v spodných poschodiach tabuľky na dvanástom mieste, pričom dokázali iba tri razy vyhrať a deväťkrát prehrali. Piate Budmerice sú z tohto pohľadu favorit, hoci sa hrá v Malackách.

 

PONDELOK 18. 3.

Stolný tenis

Malacky, Stolnotenisová herňa, 18.30

5. liga mužov, 19. kolo

V akcii: MSK Malacky B – Svätý Jur C

Muži MSK Malacky B majú v pondelok na programe tradičný večerný zápas v rámci 5. ligy.

 

STREDA 20. 3.

Volejbal

Malacky, ZŠ Záhorácka, 18.00

2. liga junioriek, 16. kolo

V akcii: Strojár Malacky – Slávia UK Dráčik Bratislava

Malacké juniorky zmerajú sily v šestnástom kole druhej ligy s aktuálne druhým celkom súťaže Sláviou UK Dráčik. V tejto sezóne už malacké dievčatá so svojím súperom hrali trikrát a vždy utrpeli porážku. Súčet setov všetkých zápasov hovorí jasne v prospech Slávie – 9:1.

Bratislava

Bratislavská volejbalová liga, 22. kolo

V akcii: Remidon Bratislava – Strojár Malacky C

Malacká rezerva nastúpi večer o pol ôsmej v Bratislave proti silnému Remidonu, ktorý okupuje druhé miesto v tabuľke bratislavskej ligy. Malacké „céčko“ je až desiate a tak niet pochýb, kto je favorit na víťazstvo.

ŠTVRTOK 21. 3.

Volejbal

Malacky, ZŠ Záhorácka, 19.30

Bratislavská volejbalová liga, 22. kolo

V akcii: Strojár Malacky B – Hosped Banka Bratislava

Vo štvrtok pokračuje 22. kolo Bratislavskej volejbalovej ligy v Malackách zápasom domáceho Strojára B proti Hosped Banke. V tomto prípade sa očakáva vyrovnaný zápas, keďže proti sebe nastúpia tabuľkoví susedia. Hosped je na 6. mieste, o tri body späť sú siedme Malacky.

 

 

Share This Article