Srdce na správnom mieste

 

V piatok 16.5. nás vo Svetluške navštívili dvaja páni Milan Roman zo Skalice a Jozef Fábik zo Senice, ktorí nám priniesli finančný dar v hodnote 1500 €.  Prečo práve nám a prečo práve túto sumu? Na to sme sa ich opýtali, keď nám finančný dar priniesli. Oni nám porozprávali, ako sa to všetko udialo. Keďže obaja sú spoločenskí a majú radi náš región, zúčastnili sa 4. Záhoráckeho Republikového plesu, ktorý sa, mimochodom opäť veľmi „vydaril“ a na tomto plese bola, okrem bohatého programu, aj „lákavá“ tombola. A práve tombola „bola“ k týmto dvom pánom veľmi štedrá – vyhrali prvú cenu v hodnote 1500 €. A keďže sú to chlapi s  „veľkým srdcom“, rozhodli sa tento dar posunúť ďalej tomu, kto to potrebuje, podľa nich, viac. Ich rozhodnutie padlo na Denný stacionár Svetluška v Kunove, časti mesta Senica, ktorú pán Fábik už pozná, nakoľko tu má svoje „korene“ a Svetlušku už pozná dávnejšie,  je totiž naším štedrým sponzorom aj z minulosti.

Ich návšteva sa niesla v kamarátskom duchu. Prišli medzi našich klientov a okamžite si s nimi „padli do noty“, porozprávali sa s nimi o tom, čo ich trápi, z čoho majú radosť a čo si za finančný dar od nich kúpia. Odpovede boli veselé a rozmanité. Niekto by chcel farbičky, niekto zase futbalovú loptu, iný mal sen ísť na dovolenku, ale bola požiadavka aj na auto, takže plány, ako minúť darované peniaze, boli naozaj pestré. V každom prípade tieto peniažky Svetluške pomôžu a rozhodli sme sa ich použiť na nákup ďalších pomôcok do našich dielní, ale aj na nákup športových potrieb a splníme aj prianie s novou loptou, či farbičkami a ďalšími vecami, ktoré klienti Svetlušky potrebujú.

Návšteva pánov Romana  a Fábika bola veľmi príjemná, dokonca sme sa spolu aj zasmiali, posedeli sme spolu při malom občestvení, ktoré pre nich „Svetluškári“ pripravili.  Za ich dar sme im naozaj vďační a to, čo pre nás urobili si veľmi vážime. Za všetko ešte raz: „Veľká vďaka páni, máte srdce na správnom mieste“.

 

Marta Štítna, DS Svetluška

 

Share This Article