Stretni svojho europoslanca

V dňoch 2. – 4. decembra 2013 som mala možnosť zúčastniť sa, spolu s ďalšími zástupcami rôznych médií zo Slovenska,  návštevy bruselskej kancelárie europoslanca Eduarda Kukana v Bruseli. Eduard Kukan je jeden z našich 13 europoslancov, ktorí reprezentujú a zastupujú záujmy Slovenska. Patrí medzi najaktívnejších politikov EP. Je predsedom Delegácie pre vzťahy s Albánskom, Bosnou a Hercegovinou, Srbskom, Čiernou Horou a Kosovom.

 

Stretnutie s europoslancom sa uskutočnilo v rámci projektu „Meet your MEP“  – Stretni  svojho europoslanca.  Celková idea MYMEP programu je  osobný kontakt s poslancom, ktorý sponzoruje EPP (Európska ľudová strana), tým pádom ide v prvom rade o oboznámenie sa so zahraničnou politikou EÚ, rozširovacou a susedskou politikou EÚ,  pôsobenie pána Kukana na Balkáne, a jeho význam pre nárast kredibility EÚ v integračných procesoch

 

Počas týchto dní sme navštívili Európsky parlament, kde sem sa osobne stretli s Eduardom Kukanom. Eduard Kukan sa nám venoval intenzívne, ochotne nám odpovedal na všetky otázky, diskutoval s nami, spravil nám osobnú prednášku o EPP a o tlačovom oddelení EPP.  Nechýbala ani prehliadka Európskeho parlamentu a návšteva Parlamentária.

 

Príjemným zakončením návštevy  bola večera s pánom Kukanom v reštaurácii na Grand Place.

 

Viac foto:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.542012122552797.1073741875.377603235660354&type=1

Share This Article