Svetová legenda ALPHAVILLE mieri do Holíča na CIBULA FEST.

Najväčší česko – slovenský multižánrový festival Cibula Fest už dávnejšie avizoval, že tento ročník oživí jednou svetovou hudobnou legendou. Uplynulé týždne organizátori dolaďovali podmienky od manažmentu kapely a len pred pár dňami padla definitíva. Cibula Fest 2014 bude mať tento rok prvýkrát vo svojej histórii headlinera a hosťa  z inej krajiny ako z Česka či Slovenska. Na letisku v Holíči sa tak v sobotu 26. Júla, tretí deň festivalu, predstaví legendárny Alphaville v energicky nabitej šou.

Organizátori festivalu tak tento rok opäť ozvláštnili Cibula Fest, ktorý sa každoročne koná na hraniciach medzi Českou a Slovenskou republikou a každoročne zvyšuje svoj kredit. Minulý rok si našlo do Holíča cestu približne 10-tisíc Čechov a Slovákov a tento rok sa očakáva ešte vyššia návštevnosť. „

Cibula Fest chce stále ponúkať niečo nové a hudba skupiny Alphaville je niečím zvláštnym, s prvkami romantiky až mystiky. Pre tých, ktorí jej porozumeli sa táto hudba stala vášňou na celý život. Ich požiadavky sme splnili do poslednej bodky,“ povedal na margo Alphaville prvý muž festivalu Vladimír Chrenka. Kapela okolo frontmana Mariana Golda je na hudobnej scéne už viac ako 30 rokov a šou, ktorú sa chystajú odpáliť v pohraničnom pásme dvoch spriatelených štátov bude naozaj veľkolepá.

Na veľkom pódiu a desiatich veľkoplošných LED obrazovkách sa premietne celá ich kariéra od zrodu kapely až dodnes. Odznejú všetky ich najväčšie hity ako Forever Young“,,, ktorú prespieval aj maestro Karel Gott (pod názvom Bít stále mlád), ďalej skladby „Big In Japan“, „Sounds Like a Melody“ „A Victory of Love“ „, Jerusalem „,či The Jet Set“, ktoré dodnes znejú z rádií na celom svete.

 

Kapela vznikla v roku 1981. Ešte v roku 1983 koncertovali pod názvom „Forever Young“. až v roku 1984 začínajú koncertovať pod menom Alphaville.  Kapela koncertuje prevažne pre charitu a venuje sa i filmovej hudbe. V roku 1986  vychádza už další album „Afternoons in Utopia“. Následujú albumy „The Breathtaking Blue“ , Salvation,  a  „First Harvest“, ktoré sú  považované odborníkmi za nejlepšie.  Skupine berie skoro všetok čas práca v štúdiu a skladanie hudby pre „Hollywood“. Zaneprázdnenosťou v  roku 1993 zisťujú, že už dlhšiu dobu nekoncertovali, a tak vyrážajú na koncert do Bejrútu. Následuje  dalšia  práca  v štúdiu, dalšie albumy  a koncerty v Nemecku, po východnej Európe a v Peru. V roku 1999 vycházda  ich osem cédéčková antológia, mapujúca celú historiu kapely „Dreamspaces“. Tento výnimočný  hudobný projekt bol v priebehu prvých  troch mesiacov na svetovom trhu beznádejne  vypredaný  a kapela vyráža na turné s novou show, plnou dych berúcich svetiel a efektov. Ich vystúpenia  sa stávajíú nezabudnuteľnými  a kapela koncertuje s veľkým úspechom  po celom svete. Alphaville si podmanili  aj USA, kde vypredali celú radu koncertov.   

 

Ich show je stále vo svete hudby stále energická a plná nápadov.

Inak to nebude ani  26. 7. 2014 v Holíči na letisku, v rámci festivalu CIBULA FEST.

Ich živé vystúpenie, nebude len sentimentálnym obhliadnutím a vzpomienkou na 80. roky, ale i zoznámením a predstavením s ich novšou tvorbou kapely Alphaville a samozrejme show plných sveteľných efektov a nezabudnuteľného zážitku!

Užite si toto leto s APHAVILLE a s ďalšími poprednými česko – slovenskými hudobnými špičkami na festivale CIBULA FEST 2014, ktorý sa koná 24. 7. až 26. 7. 2014 v Holíči na letisku, len 2 km od českých hraníc.

Do konca mája platí ešte zvýhodnená cena trojdňovej vstupenky a pre deti do 10 rokov je vstup bezplatný. Súčasťou festivalu je aj tradičná motozóna pre milovníkov dvojkolesových tátošov a pre mladšiu generáciu bude postavená veľká zastrešená aréna, kde vystúpia poprední umelci hip-hop a raggae žánru. Festival ponúkne i mnoho ďalších zábavných aktivít a atrakcií, takže si tu nájde svoje miesto doslova každý.

 

Viac informácií na www.cibulafest.eu

 

 

Share This Article