TALENT ZO ZÁHORIA hokejista Ladislav Romančík

Reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách sveta v junioroch v Helsinkách. Aj keď v štvrťfinále vypadli, my Záhoráci môžeme byť hrdí na všetkých reprezentantov. Jedným z nich bol aj Skaličan Ladislav Romančík. Hokejista venujúci sa hokeju viac ako 15 rokov. Prečítajte si rozhovor s ním exkluzívne pre náš web.

1. Ako si sa dostal k hokeju a koľko sa už tomu venuješ?

K hokeju som sa dostal tak, že môj otec ma vždy brával ako malého so sebou pozerať hokejové zápasy a mne sa to tak veľmi zapáčilo a stále som o tom rozprával, že asi nemal inú možnosť ako ma dať na hokej a začať so mnou chodiť na tréningy. S hokejom som sa začal , keď som mal 4 roky, čiže teraz je to už 15 rokov čo sa venujem hokeju.

12552576_964751803589968_2807451286132958570_n

 

2. Ako vyzerajú tvoje tréningy?

Teraz cez rozbehnutú sezónu to neni také divoké ako cez leto keď mávam aj 4 tréningy denne. Väčšinou mám teraz 1 až 2 tréningy denne na ľade a 3 tréningy týždenne v posilňovni. Robím ale aj dosť vlastných treningov navyše podľa toho ako sa cítim a čo potrebujem zlepšiť.

3. Ako hodnotíš vašu účasť na MS?

Myslím si, že sme mali na to, aby sme zahrali lepšie. Hlavne v zápase s Českom sme boli blízko toho, aby sme uspeli,len prišiel jeden gól a už sme to nevedeli otočiť. Síce sme postúpili do štvrťfinále, čo od nás každý očakával ale proti Švédom sme zahrali zle a tak sa pre nás MS skončili celkom skoro.

4. Čo ti účasť na MS dala?

Účasť na MS mi toho dala určite veľa. Videl som ako fungujú iné tímy, ktoré sú ďaleko pred nami a taktiež na akej úrovni sú top hráči. Určite to bolo, ale veľmi dobré pre moju ďalšiu kariéru mať možnosť porovnať sa s týmito hráčmi a hrať proti nim.

12510421_964751856923296_6726432505629609931_n

5. Aký je tvoj hokejový vzor?

Žiadny hokejový vzor nemám. Určite mám zopár obľúbených hráčov, ktorých rád sledujem ale snažím sa z každého dobrého hráča zobrať to najlepšie, čo by mne mohlo pomôcť byť lepším hráčom. Tým profesionálnym prístupom na ľade aj mimo neho sa mi páčia hráči najmä z NHL.

6.Venuješ sa aj inému športu okrem hokeju?

Teraz cez sezónu na to nie je vôbec čas. Ale po sezóne si to snažím čo najviac vynahradit a hrám čo najviac športov ako inline hokej, futbal alebo beach volleyball s kamarátmi alebo boxujem a rád jazdím na horskom bicykli už od malička. Je to také spestrenie letnej prípravy.

7. Aké máš plány do budúcna?

Do budúcna sa teraz veľmi nepozerám. Snažím sa teraz čo najlepšie odohrať sezónu v mojom klube vo Švédsku, postúpiť do playoff a samozrejme ísť čo najďalej. Chcel by som asi pôsobiť ešte ďalej vo Švédsku alebo keď bude možnosť vyskúšať hokej v zámorí.

Share This Article