TALENT ZO ZÁHORIA: mladá speváčka Sára Cao

Má len 14 rokov, no vydala už svoj prvý cover. Pieseň When I Was Your Man v podaní mladej Gbelanky sa stala hitom internetu. Okrem spevu hrá na hudobné nástroje a tancuje v tanečnej skupine Endy. Vie čo ju baví, napĺňa a čo chce robiť v budúcnosti. Prečítajte si rozhovor s mladou Sárou Cao.
1. Ako si sa dostala k spevu? Aký žáner hudby preferuješ?
So spevom som začala už vo veľmi mladom veku. Vždy keď som spievala, hovorila som si, že toto je to, čo chcem v budúcnosti robiť. Spievam väčšinou pop, ale rada si robím svoje verzie piesní. Počúvam takisto mne veľmi blízky rap, hip-hop a Kpop(korejský pop).
2. Je spev tvoja jedina záluba ?
V prvom ročníku na základnej škole som sa prihlásila aj na spev do umeleckej školy. Okrem spievania rada tancujem, hrám na klavír a gitaru.

3. Kam by si chcela aby tvoja kariera smerovala v buducnosti?
Dúfam, že moja budúcnosť bude taká, akú som chcela aby bola. Ako som už spomínala, spevu by som sa chcela v budúcnosti venovať už profesionálne. Preto som sa rozhodla ísť študovať na konzervatórium. Po nekonečne dlhých skúškach ma nakoniec prijali na hudobno-dramatický odbor.
4. Ako často so spevom vystupuješ a kde ťa máme možnosť počuť spievať naživo?
 Tento rok som absolventkou základnej umeleckej školy. Vystupujem na koncertoch ZUŠ. Takisto hrám v dievčenskej kapele- Cherries na klávesy. Tento rok sme sa zúčastnili dvoch slovenských súťaží a získali sme prvé a druhé miesto.
11057325_926302870764083_6249923724401215606_n
5. Chcela by si v budúcnosti nahrať album?
Svoju kariéru by som chcela posunúť až tam… vlastné koncerty, na ktoré by sa ľudia tešili a spolu so mnou spievali moje vlastné, autorské piesne. Rada by som neskôr vydala nejaký ten album, ktorý by bol originálny a bolo by v ňom ukázané, kto vlastne som.
6. Vieme, že si piesne sama skladáš. Čo ťa k tomu inšpiruje?
Svoje piesne som si začala písať už dávnejšie. Priznám sa, že niektoré piesne boli napísané naozaj z donútenia, ale väčšinou som len písala, čo som cítila. Moje piesne väčšinou nikomu neukazujem, pretože viem, že ešte nie sú na takej úrovni, aby boli dostupné verejnosti. Sú plné emócií a túžob, založené na mojich spomienkach a zážitkoch.

Share This Article