TALENT ZO ZÁHORIA: skateboardista RENÉ FIŠER

Žije v Prahe ale pochádza zo Záhoria. Miluje skateboarding, ktorému venuje väčšinu svojho voľného času. Reč je o Skaličanovi Renkovi Fišerovi. Prečítajte si náš rozhovor s ním. Natočil prezentačné video, ktoré neprezentuje len skateboarding, ale aj Skalicu a Záhorie.

 René, ako si sa ku skateboardingu dostal?

Ahoj všetci, ku skateboardingu som sa dostal tak, že spolužiaci na základnej išli jazdit po škole a ja som šiel snimi, pozičali mi vtedy plastovú rybičku no a odvtedy sa ma to drží až do dnes.

SKEJTIN CHILLIN from Rene Fiser on Vimeo.

 Vieme že Skatepark Skalica bol zrekonštruovaný vďaka tebe.

No takto, keď som mal 17 a už pomaly kamaráti nejazdili tak ako kedysi, nemali už čas keďže boli na vysokých školách atď., tak som sa pustil do zrealizovania projektu  Skateparku v Skalici pretože som chcel mať miesto kde môžem  jazdiť. Zásluha NEPATRÍ LEN MNE, ale aj Martinovi Pokovičovi a Gabike Mackaničovej (papierovačky, organizácie sútaží atd.) Ako som Skalicu opustil tak to trochu spadlo (mladí ľudia sú leniví sa starať o niečo zadarmo, baví ich to len chvíľu, nemajú k tomu cit takže to aj tak dopadlo. Plus si myslím od začiatku, že to bolo postavene na zlom mieste, samé problemy tam, a to som upozorňoval než sa to stavalo že to je nevhodné miesto), a skatepark je teraz rozobraný a mal by stáť dalšie leto na inom mieste. Necháme sa prekvapiť.

 Je skateboarding rozšírený medzi ludmi?

V EU je skateboarding podporovaný, ale nie tak ako v Amerike. Začína jazdiť viac a viac ľudí čo je celkom fajn a skateboarding bude už aj na letných olympijských hrách.

Vieme že žiješ v Prahe, popíš nam skateboarding tam a tu v Skalici.

Haha, no to sa nedá porovnať, jedno mesto má 1,pol miliona a druhé necelých 20 tisíc obyvateľov, takže si výsledok spravte sami 😉

11742821_10203588659470506_288711191507069992_n

Prečo si sa rozhodol točit v Skalici?

Rozhodol som sa preto lebo Skalica je „pjekné mjesto“ . Rád sa vraciam na víkend do Skalice si oddýchnuť trochu od veľkého rušného zasmogoveného mesta. Vo videu mi išlo hlavne o zábery. Chcel som spojiť jazdu na skateboarde s takou ako keby malou prezentáciou svojho rodného mesta (kostol, námestie, kultúrny dom, alej, potočná ulica, Rotunda). Video má pripomínať také to pokojné pohodové leto čo si myslím že sa nám podarilo. Video mi točil Erik Čermák, ktorý má kameramanské oko takže mu patrí odo mňa veľké ĎAKUJEM za jeho voľný čas a pomoc na tomto projekte. Hlavne som rád že sa našiel v Skalici niekto kto má vzťah k multimédiám. Aj ja som sa začal venovať kamere takže tento rok môžete od nás čakať nové projekty.

Share This Article