TALENT ZO ZÁHORIA: speváčka Klára Kudláčová

Ako si sa dostala k spevu a hudbe?

Pravdupovediac spievam od svojich 3 rokov. Začínala som spievať v kroji ako dievčatko s folklórnymi pesničkami. Potom ma rodičia prihlásili na Základnú umeleckú školu, čiže okrem spevu sa venujem klavíru a gitare. Zúčastnila som sa niekoľkých speváckych súťaží, kde som vyhrala aj nejaké tie miesta. Na strednej škole som sa už začala venovať aj tancu a tam som si našla svoju prvú kapelu, s ktorou som doteraz. Teraz na vysokej škole sa okrem týchto všetkých vecí venujem aj herectvu. Hovorím tomu ,,všetko v jednom“. (smiech) No a potom si ma začali volať aj zábavové kapelky alebo kaviarničky len s gitaristom na akustické koncerty, alebo iba mňa samú na všakovaké koncerty, podujatia a vystúpenia. Pochádzam z muzikantskej rodiny, čiže hudba si našla mňa a ja som si k nej vytvorila doživotný vzťah.

14249150_1291175924227104_906675730_n

Veľa ľudí ťa pozná vďaka tvojej pop-rockovej kapele, ale hlavne zo súťaže z Hlasu Česko Slovenska a Česko Slovensko má talent. Povieš nám niečo o tom?

Ako 13-ročná som sa rozhodla prihlásiť do detskej súťaže Mini Talent Show, kde som si zaspievala duet s mojou vtedy kamarátkou zo ZUŠ- ky ,,Don´t Go Breaking My Heart“ a potom ako sama som spievala pieseň od Duffy – Mercy. A sám Marián Čekovský, ktorý to moderoval aj s Petrom Marcinom si ma prizval, aby som zaspievala pieseň od Sam Brown – Stop, ktorú mi zahral na klavíri. A čo sa týka Česko Slovensko má talent, tam som mala 16 rokov a dalo mi to veľa skúseností a slová Lucie Bílej a Martina Dejdara ma posunuli a motivovali ďalej. Najviac skúseností mi však dal Hlas Československa, kde som sa dostala do 12-stky ku ,,koučovi“ Michalovi Davidovi, ktorý sa mi otočil a ten mi dal veľa rád a skúseností. Sú to nepopísateľné pocity stáť tam, fotiť, poskytovať rozhovore, chodiť na kamerové skúšky,kapelové skúšky a pod. Je fajn byť súčasťou tej show so skvelými koučami a fantastickými spevákmi. 

A čo sa týka kapely? Sú to moji skvelí chlapci, hlavne skvelí muzikanti, ktorých si za nič na svete nepustím a som rada, že som ich vôbec mala šancu poznať. 

S kapelou budete spievať stále covery alebo prejdete len na vlastnú tvorbu?

S kapelou plánujeme nielen skúšať nové covery, ale hlavne vlastnú tvorbu, ktorej máme teraz dosť na to, aby sme mohli vydať ďaľšie CD- čko a vôbec v štúdiu to všetko nahrať. Covery hráme pre ľudí, ktorí ešte tak veľmi nepoznajú našu tvorbu alebo sa s ňou len zoznamujú. Čas ukáže sám. O tom sme ešte nejako neuvažovali.

Vydali ste svoje EP ,,Šesť ročných období“ a aj singel Hviezdy, ku ktorému ste natočili videoklip. Ako to prebiehalo?

Mali sme proste chuť spraviť si nejaké EP z čerstvo novej vlastnej tvorby a dať ju von. (smiech). Potom sme si povedali, že spravíme viacej pesničiek a pokročíme na svoje prvé CD, ktoré už začne tento rok byť v úrovni štartu. No a pieseň Hviezdy na tom EP sa páčila všetkým a ako prvá išla do Modranského rádia. Má aj veľmi pekný a citlivý príbeh o nerozhodnosti citov chlapca ku dievčaťu, tak sme sa rozhodli k nej ako k prvej piesni natočiť aj prvý videoklip, ktorý sa natáčal vo Vitamin Clube v Pezinku a pri radnici v Pezinku a u nás v Radošovských vinohradoch, keďže ja som v kapele jediná ,,záhoráčka“. (smiech). Natáčanie prebiehalo dva dni a nám sa to veľmi páčilo. 

Ako sa cítiš v kapele, keď máš po boku troch chlapcov?

Ja sa cítim veľmi dobre. Sú to chalani, ktorých nemusím mať veľmi na starosti (smiech). Sú to moji chlapci, ktorých mám nadovšetko rada. Vtipy padajú jedna radosť, čiže je s nimi veselo. Hlavne keď cestujeme za koncertom niekoľko kilometrov, alebo rozprávajú príhodu. Sú zároveň skvelí muzikanti, ktorým nemusím dávať podklady na to, aby mi niečo zahrali. Skrátka to majú v rukách a talent v sebe.

V kapele ste boli šiesti a teraz ste štyria. Čo to zavinilo?

Jeden odíde a druhý prichádza. Takto sa to strieda aj v normálnom živote. Museli sa prehodiť miesta zo svojich dôvodov. Vždy má niečo svoj dôvod, kvôli ktorému sa všetko zmení. Ale jedna vec je tá, že radi by sme do svojej kapelky prijali ešte jedného člena. Hľadáme gitaristu, ktorý vie príjemne vystupovať a nebojí sa vkročiť do niečoho nového. Stačí sa len ozvať mne do správy na FB alebo napísať na stránku našej kapely Music Art. Tešíme sa 

14218413_1291176267560403_1509083079_n

Plánuješ niečo ďaľšie?

Čo sa týka mňa tak mám nové plány pre seba samú, čiže plánujem vydať aj svoj singel pod svojím menom, ktorý je v štádiu pripravovania venovať sa herectvu a tancu, čo ma neskutočne baví. Čo sa týka kapely plánujeme spraviť ďaľšie videoklipy, nahrať naše nové vlastné piesne a tešiť každé srdce každého jedného človeka. Všetko má svoj čas a ja chcem, aby to všetko išlo spontánne nie nútene. Čo sa má stať stane sa 

Kde si ťa ľudia môžu najbližšie vypočuť naživo?

Najbližšie sa zjavím s kapelou na Vinobraní v Pezinku. Stánok sa volá Hranica Vinobrania u Vinnej Mušky.  Takisto sa zjavím v Modre s jednou kapelkou na vinobraní, ktorá si ma pozvala. No a to je asi všetko. Ostatné už sú súkromné podujatia a koncerty. Dovtedy sa zase niečo nové naskytne.

Tvoje obľúbené kapely?

Nazareth, Bon Jovi ,ACDC, Green Day, The Junkies, TNT, Borra.

A niečo zo starších mám veľmi rada, Vidiek, speváka Pavola Hammela, Modus alebo Čechomor.

Aké máš iné záľuby okrem hudby?

Veľmi rada si oddýchnem len tak v prírode na chate s rodinou, rada plávam, venujem sa kamarátom, rada cestujem spoznávať svet, rada dovolenkujem a chodím na koncerty mojich obľúbených kapiel.

Share This Article