TALENT ZO ZÁHORIA: speváčka Lillyem

Lillyem je 19 ročná speváčka pochádzajúca zo Skalice. Okrem spevu sa venuje tiež klavíru, gitare a foteniu. Môžete ju poznať z videí na Youtube alebo z koncertov ktoré hráva spoločne s gitaristom Zdenkom Juríčkom.


Ako vzniklo tvoje umelecké meno Lillyem?
Lillyem je spojenie môjho mena Lilly a priezviska Michálková. Nevolám sa skutočne Lilly, ( čo málo ľudí vie. )

unnamed

Ako si sa dostala k spevu a celkovo k hudbe?

K spevu ma viedla už od malička hlavne rodina. V našej rodine je nám všetkým hudba veľmi blízka a ja nie som vínimka. Skúsenosti z vystúpení som nadobudla najmä vďaka hudobnej škole. Vystupovala som na rôznych podujatiach a súťažiach a vďaka tomu už nemám z vystúpení skoro žiadnu trému. Stále chodím na hodiny spevu. Rada rozvíjam svoje hudobné schopnosti či už spev alebo hru na klavír, gitaru a na rôzne ďalšie nástroje.


Veľa ľudí ťa pozná vďaka tvojím videám ktoré pridávaš na Youtube, povieš nám o tom niečo viac ?

Na Youtube pridávam covery od roku 2013. Zapáčil sa mi nápad nahrávať doma a následne to publikovať. Postupne som si kupovala nahrávaciu techniku a učila som sa narábať s programami v ktorých pracujem. Stále sa snažím kvalitu zvuku a techniky zlepšovať. Okrem coverov pridávam na Youtube aj svoje klavírne skladby a rôzne vtipné videá.

Plánuješ spievať len covery alebo sa dočkáme aj vlastnej tvorby so spevom?

Na coveroch začínam ale určite nekončím. Vlastnú hudbu tvorím rôznymi spôsobmi.  Buď cez spomínané klavírne piesne, MIDI ovládače alebo spolu s gitaristom Zdenkom Juríčkom. Nuž, zatiaľ si môžete vypočuť len klavírne skladby a ostatných vecí sa dočkáte neskôr. 🙂

 unnamed (1)

Aké sú tvoje TOP 3 slovenské kapely?

King Shaolin , Billy Barman , Medial Banana.

Aké máš iné záľuby okrem hudby?

Veľmi rada fotím, natáčam rôzne videá a zo športu to je longboarding a jazda na koni.

Máš nejaké plány ohľadom videí na Youtube ?

Video na ktoré sa momentálne najviac teším a na ktorom sa už pracuje je spolupráca s talentovaným beatboxerom Adamom Lastovičkom. Máte sa na čo tešiť!

Kde si ťa ľudia môžu najbližšie vypočuť naživo?

Najbližší koncert sa uskutoční 7.Mája v Senickej čajovni Pohoda. Okrem nás zahrá tiež veľmi nadaný spevák Marek Nemec z Hornej Stredy.

Na akých internetových stránkach ľudia nájdu tvoje videá a novinky?

Moje videá nájdeš na mojom Youtube kanále tu : https://goo.gl/T1Lezm   alebo sa staň  fanúšikom mojej stránky tu : https://www.facebook.com/lillymsongs/


Share This Article