Tradičné otváranie Baťovho kanála v Skalici prebehne aj tento rok 1. mája

Ide už o tradičnú záležitosť, kedy sa zídu z šíreho okolia všetci milovníci dobrej zábavy a príjemnej atmosféry. Jedným z miest, kde prebieha najvyššia koncentrácia týchto ľudí, je práve Prístav Skalica. Ten so svojím programom a prvomájovými trhami priláka okolo 2500 návštevníkov. Súčasťou podujatia je aj odomykanie Baťovho kanála a oficiálne otvorenie plavebnej sezóny.

Pre všetkých účastníkov je pripravený zaujímavý sprievodný program a vystúpenie niekoľkých umeleckých škôl. K tancu a počúvaniu bude hrať skupina Eden a vystúpi aj niekoľko sólových umelcov. Aj tento rok budú môcť záujemcovia prejsť prvomájovými trhami. Tešiť sa môžu najmä na vyhlásené záhoráckeho pivo z Holíča z pivovaru Wywar, alebo môžu ochutnať vietnamskú kokosovou vodu – Tropical Penguin. Samozrejmosťou sú dielne pre deti, pralinky, výrobky z novín, cukrová vata, či ľadová triešť. Ostrovček budú okupovať kolobežkári, aquazorbing a koktejlový bar.

otvorenie

„Sme veľmi radi, že sa nám darí organizovať tento projekt a sme veľmi radi, že si ho obľúbilo čoraz viac ľudí. Verím, že nám bude priať počasie a všetci si užijeme tento krásny deň”, dodáva Martina Wagner, zástupkyňa manažérov prístavu. Na lodiach bude pripravený aj pán kapitán Marián Tongel, ktorý sa cez Baťov kanál, moria severských krajín a oceány okolo Antarktídy ocitol späť na Záhorí a aj tento rok bude pripravený rozprávať o nevídaných dobrodružstvách nielen z Baťáku.

Baťák2018

„Všetko v prístave sa chystá na prvý máj. Plavebná sezóna to nie je len povoziť sa na lodičkách, ale príprava budovy, lodí, areálu, ľudí, nákupy najrôznejších drobností, ktoré sa vždy môžu hodiť, atď. K tomu tradičná akcia – 1. 5. a máme celý apríl čo robiť, „usmieva sa Wagner. A na čo by pozvala všetkých, ktorí budú chcieť vyraziť na otváranie, alebo to zvažujú? „Perfektnú akciu, super prostredie a priateľskú atmosféru. Neseďte doma, a pri vode ahoooj“.

Share This Article