Trdlofest 2014

 

V sobotu 17. mája 2014 sa uskutoční deň plný trdelníka, vína a dobrej nálady s názvom Trdlofest 2014. Podujatie, ktorého súčasťou sú ochutnávky Skalického trdelníka, vína a pečenie maxitrdelníka, sa uskutoční v priestoroch františkánskej záhrady v Skalici od 10,00 hod.

Skvelú atmosféru bude dopĺňať bohatý program. Pre deti je pripravená rozprávka v podaní BUDKÁČIKA A DUBKÁČIKA. Od poobedia budú návštevníkov zabávať obľúbení účinkujúci: CM PLÁŇAVA, TAXIS, DADY, DAREBAND a FOLKLÓRNY SÚBOR SKALIČAN. Vo večerných hodinách sa predstavia ŽAMBOŠI, BANDABAND LIGHT, PLAVCI – RANGERS a na záver DIVOKEJ BILL.

Súčasťou programu bude aj oficiálne otvorenie letnej turistickej sezóny 2014. Počas celej turistickej sezóny sú pamiatky sprístupnené v piatok od 14,00 hod. do 18,00 hod., v sobotu od 10,00 hod. do 18,00 hod. a v nedeľu od 14,00 hod. do 18,00 hod. Počas Trdlofestu, ale aj celej sezóny budú bezplatne  sprístupnené tieto pamiatky: Farský kostol sv. Michala Archanjela a veža, Dom kultúry, Evanjelický a.v kostol, Kostol a kláštor milosrdných bratov, Rotunda sv. Juraja, Františkánsky kostol Sedembolestnej Panny Márie a kláštor, Ľadovňa, Mlyn bratov Pilárikových, Jezuitský kostol sv. Františka Xaverského, plus pre túto sezónu dve novo sprístupnené pamiatky – Veža Evanjelického kostola a Paulínsky kostol.  V uvedených pamiatkach budú sprievodcovia, ktorí oboznámia návštevníkov o histórii jednotlivých pamiatok.

Tohtoročnou novinkou je Záhorácky miniveľtrh, ktorý sa uskutoční na nádvorí Vinotéky u františkánov od 10,00 hod. do 16,00 hod. Prezentovať kultúrne podujatia a novinky prídu zástupcovia OOCR Záhorie. Sprievodným programom bude aj sprístupnená výstava v Záhorskom múzeu s názvom Pán Prváčik. V Galérii u františkánov si budú môcť návštevníci pozrieť autorskú výstavu Jozefa Chrenu.

 

Viac informácií o podujatí a kompletný program je dostupný na webovej stránke: http://www.trdlofest.creatiff.sk/index.php

Vypracovala:

Mgr. Terézia Kubová

referent pre vzťahy s verejnosťou

mobil: +421 918 388 537

tel. : +421 34 6903 213

mail: kubova.terezia@mesto.skalica.sk

Share This Article