Trnavskí colníci zaistili nelegálne cigarety

TRNAVA/VEĽKÝ MEDER – 07.03.2014: Trnavskí colníci v noci na dnes zaistili 80 000 kusov cigariet. Únik na daniach by predstavoval takmer 10 000 eur.

Dňa 06.03.2014 bola v nočných hodinách kontrolná akcia na ceste medzi obcami Medveďov a Veľký Meder. Počas nej trnavskí colníci zastavili odťahové motorové vozidlo s maďarským evidenčným číslom. Posádkou vozidla bol vodič so spolujazdcom, obaja maďarskej národnosti. Po zastavení hliadkou sa začali správať podozrivo nervózne. Colníci preto vykonali prehliadku vozidla a v špeciálne vybudovaných úkrytoch odťahového zariadenia našli 80 000 kusov nelegálnych cigariet americkej značky, ktoré boli označené ukrajinskou kontrolnou známkou.

Škoda na spotrebnej dani z tabakových výrobkov, ktorá by vznikla štátu uvedením tohto tovaru na trh, bola vyčíslená na 7 522,02 eur. Zároveň neodvedením dane z pridanej hodnoty by vznikla štátu ďalšia škoda vo výške 2 281,70 eur, zdôraznila Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

Vzhľadom na podozrenie z daňového úniku a zo spáchania trestného činu pre porušovanie predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru bol prípad odovzdaný vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi za takýto trestný čin podľa trestného zákona trest odňatia slobody na dobu 1 až 5 rokov.

mjr. Ing. Iveta Švárna
hovorkyňa Colného úradu Trnava


Share This Article