Truksa dva razy skončil na rakete slovenského Číňana

Malacky (11. 3. 2013). Cez víkend 3. a 4. marca prebehli v Bratislave majstrovstvá Slovenska mužov a žien v stolnom tenise. Malackí pingpong mal v talóne viacero žolíkov, z ktorých každý mohol utrhnúť v dvojhre alebo štvorhre jeden z cenných kovov.

V kvalitne obsadenej mužskej dvojhre svoju púť dotiahol najďalej Jaromír Truksa. Hlavný tréner mládeže v malackom klube MSK je na hosťovaní v inom záhoráckom tíme Stavoimpex Holíč. Na šampionáte sa prepracoval do štvrťfinále, v ktorom sa proti nemu postavil jeden z top favoritov na zlato, naturalizovaný Slovák, rodák z Číny Bai He. Ten v súboji s J. Truksom nestratil ani set a vyradil Malačana v pomere 4:0.

Bai He významným spôsobom ovplyvnil aj semifinále štvorhry, kde spolu Kristiánom Kobsom (obaja Havlíčkův Brod) opäť zdolal Jaromíra Truksu a jeho spoluhráča Jakuba Figeľa, ktorí na šampionáte obliekli dres Holíča. Zápas bol opäť jednoznačný, Záhoráci prehrali 0:4, ale bronz už im nik nevzal.

Semifinálové brány zostali zakliate aj pre duo malackých junioriek Monika Haringová, Dominika Vizinová, ktoré v ženskej konkurencii narazili na duo Martina Adámeková. Lívia Drotárová (Lučenec/Valaliky). Malačanky po dramatickom prvom sete už nestačili na neskoršie vicemajsterky Slovenska, ale podobne ako muži, aj ony odchádzali s bronzovými medailami.

 

Výsledky:

Bai He (STEN marketing HB Ostrov Havlíčkov Brod/ČR) – Jaromír Truksa (Stavoimpex Holíč) 4:0 (8,10,10,9)

ai He, Kristián Kobes (Havlíčkov Brod) – Jaromír Truksa, Jakub Figeľ (Stavoimpex Holíč) 3:1 (4,9,-8,6)

Martina Adámeková, Lívia Drotárová (Lučenec/Valaliky) – Monika Haringová, Dominika Vizinová (MSK Malacky) sd3:0 (11,4,8)

 

 

– TK AC-

Share This Article