Týždeň slovenských knižníc v Mestskej knižnici v Skalici

Už po 16. krát vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc a Spolok slovenských knihovníkov a knižníc podujatie Týždeň slovenských knižníc. Knižnice na celom Slovensku v súlade s mottom podujatia „Knižnice pre všetkých“ v období od 23. 3. do 28. 3. 2015 pripravili pre svojich čitateľov množstvo akcií.

 Nie inak tomu bude aj v Mestskej knižnici v Skalici. Celý týždeň budú dvere knižnice otvorené nielen pre stálych čitateľov, pripravené akcie sú určené širokej verejnosti. Pre návštevníkov sú k dispozícii knihy a časopisy v oddeleniach beletrie pre deti aj dospelých, v oddelení odbornej literatúry aj v študovni. Na detských návštevníkov navyše čakajú rôzne spoločenské hry.

 V týchto dňoch do knižnice prichádza viac detí ako zvyčajne. A to nielen z dôvodu spoločných návštev s vyučujúcimi a so spolužiakmi v rámci mesiaca knihy. Prinášajú obrázok na tému „Hrdina mojej naj knihy“. 26. marca o 16.00 hodine prebehne v knižnici slávnostná vernisáž výstavy. Najšikovnejší umelci dostanú malú odmenu. Obrázky ozdobia chodby knižnice do konca júna. Zároveň v tento deň budú odmenení detskí čitatelia, ktorí za uplynulý rok prečítali najviac kníh. Zúčastnených určite prekvapí, koľko kníh, resp. strán, dokážu prečítať deti, ktoré milujú čítanie.

 Záver týždňa, 27. marec, bude vyhradený pre záujemcov o knižnicu, ktorí si doteraz nenašli čas alebo nemali odvahu vojsť do Gvadányiho kúrie a pozrieť si nielen priestory knižnice, ale oboznámiť sa s knižničným fondom. V tento deň prihlásení noví čitatelia dostanú svoj čitateľský preukaz zdarma.

 Počas celého tohto týždňa sa od zábudlivých čitateľov už tradične nebude vyberať pokuta za oneskorené vrátenie kníh.

 Vo vstupnej chodbe sú celoročne ponúkané knihy vyradené z fondu knižnice a knihy prinesené obyvateľmi mesta. Záujemcovia si so sebou „len tak“ odnesú titul, ktorý ich poteší a dajú tak knihám druhú šancu urobiť radosť ďalšiemu čitateľovi.

 Kolektív skalickej knižnice verí, že motto celoslovenského podujatia sa podarí naplniť a ponuku tohto týždňa využijú naozaj „všetci“.

Share This Article