Úspešná „Pôstna polievka pre darcu“

 

Charitatívne podujatie pod názvom „ Pôstna polievka pre darcu“ sa uskutočnilo 8. marca 2014 vďaka organizátorom, ktorými boli Mesto Skalica , nezisková organizácia Štíbor – Mestské centrum sociálnych služieb, Farská charita Skalica. Ruku k dielu priložilo aj niekoľko dobrovoľníkov,  ktorí boli prítomní počas celého podujatia. Podujatie sa uskutočnilo za účelom vyzbierania peňažných ale i nepeňažných prostriedkov   vo forme trvanlivých potravín pre rodiny nachádzajúce sa v hmotnej a sociálnej núdzi v Skalici. Každý darca dostal porciu pôstnej polievky s chlebom, ktorú bezplatne zabezpečila firma Aproxima.

Jednalo sa o 1. ročník tohto charitatívneho podujatia, a možno povedať, že zaznamenalo nečakane veľký úspech. Akcia bola naozaj pekná a úspešná, vyzbieralo sa v hotovosti 160 eur a množstvo potravín v hodnote asi 750 eur. Konkrétne sa vyzbieralo:

Mlieko  75 l
Olej    44 l
Cestoviny       129 kg
Cukor   71 kg
Múka    90 kg
Ryža    65 kg
Šošovica        18 kg
Fazuľa  21 kg
Hrach   7 kg
Čaj     36 ks
Káva    8 ks
Puding  39 ks
Piškóty         20 ks
Polievka        56 ks
Konzerva        74 ks
Domáca zaváranina       122 ks
+ Sladkosti

Poďakovanie patrí všetkým darcom, ktorí neváhali a pomohli ľuďom v núdzi a dobrý pocit, ktorí majú organizátori po skončení akcie, je  záväzkom a motiváciou ďalej pokračovať v práci.

 

 

Share This Article