Úspešné Senické pivné slávnosti!

Sadová ulica a priľahlý park sa v sobotu 1. júla stali miestom, kde sa prelínalo skvelé pivo s dobrou hudbou i jedlom, a do toho ešte zábavná zóna pre deti. Atmosféru tohtoročného senického pivného festivalu Štramák Fest si v chládku parku vychutnávali stovky Seničanov i návštevníkov z okolia.

Návštevníci mali možnosť ochutnať poctivé pivá od regionálnych minipivovarov Hellstork, Šandorf, Stupavar, Wywar, Mauacký Muádek, Rudavar, Svätojánsky pivovar, Lingišpír a Štramák.
Posedenie pri ochutnávkach piva spríjemňoval bohatý kultúrny program. Vďaka spolupráci pivovaru Štramák a mesta Senica, ktorému sa podarilo získať finančnú podporu z Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism, si na svoje prišli všetky vekové kategórie.
Pre tých skôr narodených vystúpila dychová hudba Hradišťanka. Následne pódium patrilo kapelám ako Šaldo band, Back to the Roots, Horkýže slíže revival, či Jimi Cimbala s kapelou Metropolis.
Novinkou podujatia bola tzv. detská zóna, kde sa dobrovoľníci zo Senica 2.0 a animátori venovali najmenším návštevníkom. V parku okolo DAVu bolo pre deti pripravených 8 stanovísk, za prejdenie ktorých ich v cieli čakal malý darček. Okrem súťaží o ceny nechýbalo maľovanie na tvár, skákacie hrady, divadielko so Šašom Fifom, či tvorivé dielničky, kde si mohli vyrobiť odznak s ľubovoľným motívom.
Na festivale sa odprezentovali aj oblastné organizácie cestovného ruchu, ktoré návštevníkom ponúkli zaujímavé tipy na výlety. Svoj stánok na Štramák Feste rozprestreli OOCR Záhorie, Región Tirnavia a Bratislava Region.
Pri ochutnávkach piva vždy dobre trávi, preto nechýbalo ani dobré jedlo. Návštevníci si okrem klasickej cigánskej mohli pochutiť aj na burgroch, palacinkách, či sladkých aj slaných výrobkoch Senických a skalických pekární, prišla aj pojazdná kaviareň pána Králička i whisky dovezená v pivných sudoch.
Celkovo možno teda hodnotiť tento ročník Senických pivných slávností ako úspešný.

Share This Article