V Bratislave sa začal veľtrh ITF Slovakiatour

 

BSK: Frešo otvoril veľtrh Slovakiatour

 

V Bratislave sa dnes začal medzinárodný veľtrh ITF Slovakiatour, ktorý bude až do nedele ponúkať návštevníkom zaujímavé atrakcie na výlety či dovolenky. Svoj stánok má na veľtrhu aj Bratislavský kraj.

 

Počet prenocovaní sa nám minulý rok podarilo zvýšiť o päť percent. Je to niečo vyše viac ako dve noci. Sme na to veľmi hrdí, lebo ľudí ťaháme od takej jedno-dvojdňovej turistiky k tej dlhšej. Ale zároveň tým otvárame možnosti aj pre ostatné kraje v rámci Slovenska a je to taká naša vzájomná výpomoc, ktorú tu aj na tejto výstave prežívame a o ktorej diskutujeme a ku ktorej má, samozrejme, napomôcť. Aby sme si vzájomne pomáhali v tom, aby turisti zostávali na celom Slovensku,“ vyjadril sa vo svojom príhovore predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

 

Do bratislavského kraja chodia najmä turisti z Maďarska, Poľska, Česka a Rakúska. Chodia sem najmä za kultúrou, ale aj za gastronómiou a dobrým vínom,“ objasnil predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Martin Zaťovič.

 

Na slávnostnom zahájení 21. ročníka veľtrhu ITF Slovakiatour mal svoje zastúpenie nielen Bratislavský samosprávny kraj, ale napríklad aj mesto Bratislava, teda primátora Iva Nesrovnala. Otvorenia výstavy sa zúčastnil aj predseda NR SR Peter Pellegrini, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír Jahnátek, štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR František Palko a Ivan Strachoň, námestník hejtmana Moravskosliezkeho kraja, ktorý je zahraničným partnerom veľtrhu ITF Slovakiatour. Príhovor mal aj Alexander Rozin, generálny riaditeľ Incheba a.s., kde sa výstava koná.

Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na tomto veľtrhu nadväzuje na svoju úspešnú prezentáciu z viedenského veľtrhu cestovného ruchu Ferien Messe. Bratislavský samosprávny kraj tak predstaví svoje turistické atrakcie, gastronomické špeciality a svoje špecifiká aj v Bratislave. Príjemnú atmosféru bude dotvárať sprievodný program v podobe hudobných vystúpení, návštevníci sa môžu tešiť na skupiny Paper Moon, Pressburger Klezmer Band, Funny Fellows, ale zaznie aj ľudová hudba. Korunovačnú slávu Bratislavy predstaví Mária Terézia v replike jej obradných šiat a koruny. Stánok hlavného mesta a regiónu bude na spoločnej expozícii „Bratislava City and Region“ v hale B stred, číslo 100.

 

Gastronómiu bratislavského regiónu budú na veľtrhu prezentovať žiaci troch stredných odborných škôl v pôsobnosti BSK. Sú to SOŠ gastronómie a hotelových služieb Farského, SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch a Hotelová akadémia Mikovíniho.

 

Medzinárodný veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour prináša tento rok viacero noviniek. Vôbec po prvýkrát sa na veľtrhu predstavia krajiny a obľúbené turistické destinácie ako Seychely a Spojené štáty americké. Dovedna sa tak na ploche 17 000 m² predstaví 362 vystavovateľov zo 6 kontinentov. 

Share This Article