V minulom roku sa v Senici narodilo 176 detí! 315 nových obyvateľov.

Začiatkom nového roka zvykneme bilancovať ten predošlý. Pozrime sa na pár štatistík týkajúcich sa roku 2019.  V uplynulom roku sa narodilo 176 malých Seničanov. Kým v roku 2018 prišlo na svet viac chlapcov,  v minulom sa rodilo viac dievčatiek. Do Senice tak pribudlo 92 Seničaniek a 84 Seničanov. Už sa nerodili Jakubovia a Filipovia ako pred 2 rokmi, ale obľúbenými menami, ktoré rodičia novorodencom dávali boli Adam a Michal. U dievčat zas dominovali mená Nina, Viktória a Mia.  Z tých netradičnejších mien si Seničania vybrali Zoe, Carmen, Justína, či Lesana, z chlapčenských napríklad Teo.
V roku 2019 bolo na senickom matričnom úrade zapísaných 89 manželstiev. Na mestskom úrade malo sobáš 52 párov, v kostole si svadobné ÁNO povedalo 37 párov. Najobľúbenejším mesiacom na uzavretie manželstva bol jún, obľúbené sú však aj mesiace apríl, máj, či na jeseň september, október. Objavili sa aj páry, ktoré sa sobášili v lete a za miesto obradu si vybrali zahraničné letovisko.
V roku 2019 žiaľ evidujeme aj 184 úmrtí obyvateľov Senice. Počet obyvateľov klesol  o 346 odsťahovaných Seničanov, naopak nových obyvateľov má naše mesto za minulý rok 315

Share This Article