V Senici oslávila 104 rokov pani Margita Sadlonová

 

 

Jedenásty február 1911 je dátum narodenia pani Margity Sadlonovej. V dobrom zdraví, obdivuhodnej duševnej aj fyzickej kondícii  oslávila rodená  Seničanka  v stredu 104. narodeniny. Od roku 2012 žije v Domove sociálnych služieb a zariadení pre seniorov, kde jej prišiel zavinšovať aj primátor mesta Branislav Grimm.

 

 

 

Pani Sadlonová s vďačnosťou prijala vinš od primátora mesta, aj sa zanôtilo živió, s hosťami si pripila  dúškom sektu a povedala, že sa cíti veľmi dobre, keď má okolo seba milých ľudí.

Oslavu bývalej pani učiteľke pripravil domov sociálnych služieb, ktorého riaditeľka Zita Rišková netajila radosť, že sa môžu starať o túto milú pani. Pani Sadlonová sem prišla bývať v septembri 2012 po tom, čo si zlomila ruku. Dovtedy bývala sama v byte a spoločnosť jej robila opatrovateľka Drahoslava Hospodárová, ktorá ju aj v domove navštevuje, robí jej spoločnosť a tak nechýbala medzi gratulantmi.

 

 

 

 

 

Oslávenkyňa ako vždy bola pekne upravená, usmievala sa a v spoločnosti sa cítila dobre. Verná svojmu naturelu mala na pamäti, aby sa každý ponúkol tortou i ostatným pripraveným občerstvením. Ochotne odpovedala na otázky, no konštatovala, že už dobre nepočuje, dobre nevidí a „všeličo som pozabúdala“. Hoci sa sem-tam myšlienky poplietli, o chvíľu si omyl uvedomila.

Hoci vlastné deti nemala, všetkých žiakov považovala za svoje deti a tak sa k nim aj správala. Učila s láskou, žiakom odovzdávala všetko, čo vedela.

„Nemohla som doma sedieť, mne to nedalo,“ povedala na margo svojich pestrých aktivít v produktívnom veku. Chodila som medzi ľudí, na všetkých svojich pôsobiskách bola aktívna. Hrávala divadlo, cvičila v Sokole.  Tu sa jej spomienky vynárajú veľmi živé, vidno, že táto činnosť bola jej obľúbená. „Najradšej som cvičila na bradlách,“ povedala. Šport bol jej záľubou, hrávala tenis, plávala, lyžovala sa, korčuľovala. Práve pohyb a dodržiavanie  zásad pre zdravý život považuje za základ dlhovekosti.

Pani Margite Sadlonovej želáme dobré zdravie a pohodu.

 

 

Viera Barošková

Share This Article