V Senici otvorili už druhé Žihadielko!

Počet skvelých detských ihrísk Žihadielok sa v posledný júnový a zároveň prvý prázdninový deň rozrástol už na 25. V sobotu 30. júna otvorili piate tohtoročné Žihadielko v Senici, ktorá si ho, rovnako ako pred rokom, vybojovala vo verejnom hlasovaní na webe projektu. Ihrisko na Hviezdoslavovej ulici otvorili spolu s primátorom mesta a zástupcom spoločnosti Lidl, organizátorom súťaže, priamo deti.

LIDL

„Som veľmi rád, že nové Žihadielko je pri Starom sídlisku, lebo napriek zaužívanému názvu sídliska, je tu stále viac mladých rodín s malými deťmi. Keďze je blízko aj pre deti z Hviezdoslavovej ulice, ako poslanec budem presadzovať, aby sa priechod pre chodcov z Hviezdoslavovej ulice stal bezpečnejším, keďze prechádza cez veľmi frekvetnovanú cestu“ teší sa ihrisku mestský poslanec Filip Lackovič.  „Senica ako mesto, ako komunita opäť ukázala, že stojí za myšlienkou vybudovania krásneho ihriska pre deti, ktoré tak môžu aktívne tráviť viac času na čerstvom vzduchu,“ doplnil Filip Dvořák, obchodný riaditeľ Lidl Slovenská republika.

Prehľad víťazov z prvých dvoch ročníkov (zoradených abecedne)
2016: Banská Bystrica, Bratislava – Dúbravka, Dolný Kubín, Myjava, Pezinok, Sereď, Stropkov, Šahy, Šaľa, Vrbové
2017: Galanta, Handlová, Levice, Modra, Piešťany, Senica, Skalica, Trenčín, Trnava, Tvrdošín

Zaujímavosti o Žihadielku:
Počas troch rokov odovzdali ľudia na webe www.zihadielko.sk viac ako 6,6 milióna hlasov
V roku 2018 získala víťazná desiatka takmer 1,4 milióna hlasov, najviac počas troch ročníkov hlasovania
V aktuálnom ročníku prekonali hneď dve mestá – Štúrovo (219 725) a Bernolákovo (214 934) – doterajší rekord v počte získaných hlasov (doteraz Handlová z roku 2017 s 204 286 hlasmi)
Celkové náklady na vybudovanie jedného ihriska sú 87 000 €, čo v súčte troch ročníkov predstavuje hodnotu viac ako 2,6 milióna eur

Share This Article