V Senici zaistili colníci v predajni textilu 108 falzifikátov

 

TRNAVA/SENICA – 25. 07. 2014: Colníci zo Senice včera popoludní pri kontrole predajne textilu na Senickom námestí zaistili 108 falzifikátov. Osobe, ktorá uvedený tovar uvádzala na trh, hrozí za porušenie predpisov v oblasti práv duševného vlastníctva prepadnutie tovaru a pokuta.

 

Včera popoludní vykonali senickí colníci v jednej z najnavštevovanejších predajní textilu na námestí v Senici kontrolu zameranú na používanie elektronickej registračnej pokladnice a porušovania práv duševného vlastníctva. Počas nej zistili predaj textilu podozrivého z porušovania práv duševného vlastníctva ochranných známok Burberry a  Abercrombie & Fitch. Bezodkladne kontaktovali oprávnenú osobu, ktorá ich podozrenie potvrdila. Škoda bola predbežne vyčíslená na 3 400 eur.

 

Na základe toho v predajni zaistili:

  • 91 dámskych krátkych nohavíc,
  • 13 dámskych tričiek,
  • 4 tašky na kolieskach.

 

Ak sa držiteľ tovaru, v tomto prípade predajca a oprávnená osoba dohodnú – bude tovar zničený pod colným dohľadom. Inak bude musieť o osude tovaru rozhodnúť príslušný súd a to na základe podnetu oprávnenej osoby. Zaistený tovar podozrivý z porušenia predpisov o duševnom vlastníctve bude počas tejto doby uskladnený pod dohľadom colníkov. „Predajcovi hrozí pokuta až do výšky 67 000 eur“, doplnila Iveta Švárna, hovorkyňa Colného úradu Trnava.

 

 

 

mjr. Ing. Iveta Švárna
hovorkyňa Colného úradu Trnava

 

 

 

 

 

 

 

 

Share This Article