V Skalici na čerpacej stanici platili dvaja mladíci falošnými peniazmi

Vo väzbe skončili dvaja mladíci, ktorí platili falošnými peniazmi. 20 ročný Jakub a 21 ročný Patrik z okresu Čadca platili v utorok (24.2.) popoludní na čerpacej stanici v Skalici.

Predavačka si všimla, že s 50 eurovou bankovkou nie je niečo v poriadku, preto privolala políciu. Obaja mladí muži zotrvali na mieste do príchodu polície, pričom tvrdili, že o falošných peniazoch nevedeli a oni sami sú poškodenými. V tom čase však už polícia riešila záchyt falošných bankoviek, ktorými niekto platil dva dni predtým v novinovom stánku v Skalici. Operatívnym preverovaním bol potvrdený aj pohyb mladých mužov na tomto mieste. Deň nato platili tí istí muži za ubytovanie na vysokoškolskom internáte, pričom aj tu bola odhalená falošná bankovka.

Z osôb, ktoré vystupovali ako poškodené, sa napokon stali osoby podozrivé a preto ich polícia zadržala a umiestnila do cely policajného zaistenia. Pre získanie čo najviac dôkazov polícia vykonala aj domovú prehliadku v internátnej izbe, kde sa mladíci ubytovali. Pri nej našli a zaistili rovnakú bankovku, s identickým sériovým číslom, aké mali všetky ostatné, ktoré dali do obehu. Celkovo ich bolo šesť. Vyšetrovateľ mladých mužov obvinil zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov s návrhom na väzbu. Tú sudca akceptoval a počas víkendu oboch policajná hliadka eskortovala do výkonu väzby. V prípade uznania viny im hrozí odňatie slobody na sedem až desať rokov.

Polícia vyzýva občanov, ktorí zaznamenali výskyt falošnej bankovky so sériovým číslom ako na obrázku, aby sa prihlásili na kriminálnej polícii v Skalici na čísle 0961 16 3600.

Martina Kredatusová
vedúca oddelenia komunikácie a prevencie
KR PZ v Trnave

Share This Article