V smere Kúty-Bratislava prišlo na diaľnici D2 k tragickej zrážke chodca s autom

Polícia vyšetruje okolnosti tragickej dopravnej nehody, ku ktorej došlo včera, 25. 9. krátko pred deviatou hodinou večer na diaľnici D2. Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo v smere Kúty – Bratislava k zrážke auta VW Passat s chodcom. Chodec prechádzal z pravej strany vozovky k stredovým vozidlám. Po náraze došlo k ťažkému zraneniu chodca, ktorý zraneniam na mieste nehody podľahol. Totožnosť osoby polícia zisťuje. Polícia podrobila 45 ročného vodiča dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Presné okolnosti nehody ako aj zavinenie, budú predmetom ďalšieho vyšetrovania a znaleckého skúmania.

Polícia v súvislosti s tragickou udalosťou upozorňuje občanov, aby pamätali, že diaľnice a rýchlostné cesty smú používať len vodiči motorových vozidiel. Iným účastníkom cestnej premávky je používanie diaľnice zakázané. Chodec nesmie vstupovať na vozovku aj v prípade, ak vzhľadom na rýchlosť prichádzajúcich vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť. To platí aj v prípade, ak chce použiť priechod pre chodcov.

Ak vodiči spozorujú na cestách pohyb osôb, zvierat, príp. iné udalosti, ktoré by mohli ohroziť alebo obmedziť iných účastníkov v cestnej premávke, je na mieste, aby ihneď informovali políciu na bezplatné číslo 158.

 

kpt. JUDr. Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave

Share This Article