V zariadení pre seniorov v Skalici to žije !

Športové hry v skalických horách

Koniec leta sme tradične zavŕšili aktívnym pohybom v krásnom prostredí skalických hôr, kde sa každoročne konajú športové hry pre klientov zariadenia.  Šesť zaujímavých disciplín si  vyžadovali najmä rýchle ruky, pevnú mušku a dobrý odhad. Najlepší boli ocenení a všetci sa už teraz tešia na ďalší ročník, ktorý bude dúfame rovnako vydarený ako bol tento.

      

Mesiac úcty k starším

Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi… hovorí jedna ľudová múdrosť.
V rámci mesiaca október, ktorý je známy ako mesiac úcty k ľuďom skôr narodeným, sme pre našich klientov usporiadali pestrý program. Vystúpili detičky zo súkromnej materskej škôlky Slniečko, žiaci Súkromnej základnej školy v Skalici a dievčatá zo Strednej odbornej školy v Holíči. Touto cestou by sme sa všetkým chceli poďakovať, že si našli chvíľku a aj týmto spôsobom vyjadrili úctu klientom nášho zariadenia.

Zároveň sme pripravili príjemné posedenie, na ktoré sme pozvali našich priateľov z družobného zariadenia v Ivanke pri Dunaji. Klientov a hostí prišiel pozdraviť a prihovoriť sa aj primátor Skalice spolu s ďalšími hosťami. Dobrá hudba a jedlo patria neodmysliteľne ku každej oslave. O tanečný rytmus sa postarali heligonkári z Holíča a naše usilovné klientky zasa niečo dobré napiekli. A ako sme sa bavili? To posúďte sami…

         

Voľby do VÚC 2013

Aj našim klientom záleží na tom, kto o nich bude rozhodovať a preto sa dňa 9. novembra mnohí z nich zúčastnili prvého kola komunálnych volieb. Volebná komisia prišla do nášho zariadenia a klienti tak mali možnosť pohodlne „doma“ vyjadriť svoj názor vo voľbách.

  

 

ZpS Skalica

Share This Article