V zariadení pre seniorov v Skalici to žije

Letecká základňa Kuchyňa

 Zaujímavý výlet na leteckú základňu v Kuchyni bol spestrením letných dní a novým poznatkom pre mnohých klientov. Pripravené boli ukážky leteckej a pozemnej techniky OS SR, hasičská a protichemická výzbroj. Príležitosť posedieť si v kokpite lietadla a zahrať sa na pilota si nenechal ujsť nikto. Súčasťou programu bola aj svätá omša, ktorú odslúžil vojenský kňaz a v rámci besedy porozprával zaujímavé informácie o živote vojakov na misiách po celom svete.

Letná rekreácia v Smrečanoch

V auguste klienti zariadenia absolvovali týždennú rekreáciu v hoteli SPOJÁR v prekrásnom prostredí Liptova. O program sa starali pracovníci zariadenia. Boli na svätej omši v Okoličnom, kúpali a relaxovali sa v Bešeňovej, navštívili Spišský hrad, nakupovali v Poľskom mestečku Jablonka, zabávali sa a spievali  každý večer pri hudbe prítomných muzikantov a do tanca im hral Frémuzik. Na pamiatku si každý odniesol  vtipnú tombolu. Všetci sa už tešia na budúcoročnú rekreáciu.

Výlet do Buchlovíc

Dňa 21.8.2013 klienti absolvovali celodenný výlet do Buchlovíc.  Začali prehliadkou zámku, ktorá všetkých zaujala a milá sprievodkyňa rada zodpovedala otázky o histórii Buchlovického zámku. Jeho súčasťou je krásny park, ktorým sa všetci  v príjemnom letnom počasí poprechádzali, obdivovali staré stromy, krásne ostrihané kríky ale hlavne nádherné fuksie, ktorých unikátna zbierka sa tam nachádza. Prechádzku spríjemňovali voľne sa pohybujúce pávy. Výlet sme zakončili v Boršicích v Hospudke na halde. Pochutnali sme si na výborne pripravenom obede, posedeli v príjemnom prostredí malej farmy s množstvom domácich zvierat.

Folklórne popoludnie v DSS Strážnica

V rámci družobných vzťahov medzi naším zariadením a domovom pre seniorov Strážnica sme boli pozvaní na slávnostné folklórne popoludnie, ktoré sa konalo v priestoroch zariadenia. Účinkujúcich bolo neúrekom od samotných klientov zariadenia až po veľkých a malých tanečníkov. Príjemným ukončením bolo vystúpenie cimbálovky, ktorá dala bodku za toto pekné, nedeľné popoludnie.

Púť do Šaštína

Dňa 16.9.2013 sme sa klientmi zariadenia vybrali do Šaštína na púť pre starých a chorých, ktorá sa konala v bazilike Sedembolestnej Panny Márie.

Návšteva vinárstva Chateau Bzenec

Pomaly blížiaca sa jeseň je časom vinobrania a dobrého vínka, čo nás inšpirovalo k návšteve krásneho kraja južnej Moravy, viničného statku Chateau Bzenec. Privítal nás riaditeľ vinárstva Ing. Flodr a porozprával rôzne zaujímavosti, previedol nás vinicami a samozrejme pohostil vínkom a občerstvením, ktoré k nemu neodmysliteľne patrí. Naši klienti ochutnali aj preslávenú Bzeneckú lipku. Po dobrom vínku sme sa posilnili obedom, pri ktorom nám zahral na heligónku p. Michálek.

 

ZpS Skalica

Share This Article