Valachovičovi zrušili disciplínu, nemal súperov

 

Malacky (30. 4. 2013). Z plánovaného prvého štartu malackého atléta Jakuba Valachoviča v jeho najsilnejšej disciplíne 3 kilometre prekážok nič nebolo. Na nedeľňajšom mítingu (28. 4.) v Nových Zámkoch sa nedostavil na štart ani jeden súper a podľa pravidiel sa disciplína nemohla uskutočniť. Malačan teda prijal ponuku štartovať aspoň v hladkom behu na tri kilometre.

Fakt, že malacký pretekár nepobeží, prijímal s nevôľou: „Stípliar sa na Slovensku nemusí obávať súperov, ale ich nedostatku. Je to strašné. Celá cesta do Nových Zámkov a rozcvička vychádza v nivoč.“ Pôvodne mali na štart nastúpiť ešte traja pretekári, ani jeden sa však nedostavil a ani neposlal odhlášku. Rozhodcovia člena AC Malacky poslali preč zo štartu až na poslednú chvíľu.  J. Valachovič ale napokon prijal ponuku usporiadateľov bežať hladkú disciplínu 3 kilometre (bez prekážok). Tu štartoval aj jeho najväčší konkurent na prekážkovej trati, Nitran Ján Dömény. Ten vyhral časom 8:48 min., J. Valachovič dobehol druhý za 9:02. „Psychicky som bol rozladený a nedokázal som sa dostatočne motivovať na inú trať. Čas nie je dobrý, ale za týchto okolností asi najlepší, aký som mohol dosiahnuť,“ vravel nahnevane J. Valachovič, ktorý napriek sklamaniu zaostal za vlastným osobným maximom na tejto trati len o desať sekúnd. Bežca AC Malacky teraz čaká niekoľko štartov na iných disciplínach, ale čoskoro by sa rád postavil opäť na štart steeplechase. „Dúfam, že tentoraz už budem bežať. Niekomu môže byť smiešne, že behám disciplínu, kde sa iní neprihlásia, ale to nie je môj problém, ale ich. Mojím súperom je najmä čas a ja sám osobne, potom ostatní. Možno si nabudúce vezmem so sebou niekoho, prihlásim ho na štart a nech potom aj vzdá po sto metroch. Hlavne budem súťažiť.“

Výsledky (Nové Zámky). Muži, 3000 m: 1. Dömény (Stavbár Nitra) 8:48,12 min, 2. Valachovič (AC Malacky) 9:02,24 min, 3. Urban (AKM Zvolen) 10:04,96 min.

-TK AC-

Share This Article