Valentínska kvapka krvi a Deň zdravia v ZOC MAX Skalica

 

Valentínska kvapka krvi a Deň zdravia je tradičnou akciou, ktorá sa konala už po 6-ty krát dňa 9.2.2015 v ZOC MAX Skalica. Heslom tohtoročnej Valentínskej kvapky krvi, ktorú usporiadalo Zábavno-obchodné centrum MAX Skalica v spolupráci s Národnou transfúznou stanicou Trnava a Slovenským červeným krížom Senica, znelo:
“ Rozprúď krv vo svojich žilách a podaj pomocnú ruku tým, ktorí to najviac potrebujú. Láska má predsa mnoho podôb!“ 

Odber sa uskutočnil na poschodí obchodného centra v čase od 9.00 hod – 11.00 hod. a počet zaregistrovaných dobrovoľných darcov bol 46. Podarovať krv však mohlo 25 darcov, z toho 10 prvodarcov.
Vám, ktorí ste “rozprúdili krv vo svojich žilách“ a prišli ste podarovať krv z celého srdca úprimne ďakujeme.

Na prízemí obchodného centra mali návštevníci možnosť dať si  prekontrolovať svoj zdravotný stav. Zdravotná poisťovňa Dôvera pod vedením regionálnej manažérky p. Macejkovej prostredníctvom Kvantového rezonančného magnetického analyzátora vykonávala neinváznym spôsobom komplexné vyšetrenie ľudského tela a po ukončení testu ste získali s presnosťou až na cca 90% 38 správ – vyhodnotení o svojom zdraví.
Študenti Strednej zdravotníckej školy v Skalici sa zamerali na meranie tlaku a ukážky Prvej pomoci. Návštevníci tak mali možnosť vyskúšať si na figuríne, napojenej na počítač, ktorý hneď diagnostikoval správnosť  “ podávania“ prvej pomoci, ako by „naživo“ zvládli podať prvú pomoc. A že to nebolo ľahké, sa mnohí presvedčili.

Naše poďakovanie rozhodne patrí všetkým partnerom akcie:
NTS Trnava, Slovenský červený kríž Senica, MULTIKINO CINEMAX,
MANUEL Caffé, Kvetinárstvo TREND, DOMOSS – EURONICS ,UNIVA-občerstvenie, Zdravotná poisťovňa Dôvera ,Stredná zdravotnícka škola Skalica,TIK Skalica
Mesačník ProZáhorí a spravodajský web záhorí.sk- správy z vašej ulice.

Share This Article