Včera vyhasol za volantom auta ďalší mladý život

Polícia vyšetruje príčiny a okolnosti dopravnej nehody, pri ktorej zomrel vodič z Českej republiky. Včera (21.11.) o 17.40 došlo na križovatke pri Skalici k dopravnej nehode medzi osobným autom Škoda Fabia s českým evidenčným číslom a kamiónom, tiež z Českej republiky.

23 ročný vodič z Hodonína pravdepodobne nedal prednosť v jazde po hlavnej ceste idúcemu kamiónu. V dôsledku zrážky bola Fabia odhodená do priekopy. Mladý vodič utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Jeho dve 16 ročné spolujazdkyne sa zranili, jedna ťažko a jedna ľahko. Vodič kamióna sa podrobil dychovej skúške na alkohol, výsledok ktorej bol negatívny, vodičovi Fabie bola odobratá krv. Polícia príčiny dopravnej nehody vyšetruje, bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Polícia apeluje na vodičov, aby sa riadne venovali vedeniu vozidla a na cestu sa sústredili. Je to jednou z povinností vodiča ustanovených v zákone o cestnej premávke, ktorý hovorí, že vodič je povinný venovať sa plne vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke.

KR PZ v Trnave

TAGGED:
Share This Article